Reklama

AFERA PBS: Powiat STRACIŁ FORTUNĘ!

Opublikowano:
Autor:

AFERA PBS: Powiat STRACIŁ FORTUNĘ! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Ta sytuacja nas kompletnie zaskoczyła. Nie mieliśmy do tej pory żadnych informacji, że taka sytuacja nastąpi - powiedział starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Witold Darłak. Samorząd stracił gigantyczne pieniądze. Mowa o grubo ponad 6 milionach złotych. Powiat wstrzymał wszystkie inwestycje do czasu uregulowania i skoordynowania działań związanych z przymusową restrukturyzacją Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Ponad 6 310 000 zł, w tym niemal milion zł z pozyskanych środków z Unii Europejskiej, stracił samorząd powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który jak spora większość jednostek terytorialnych pieniądze ulokował w Podkarpackim Banku Spółdzielczym.

Natychmiast po informacji o blokadzie kont i przymusowej restrukturyzacji odbyło się spotkanie w Sanoku, w którym uczestniczyli: wojewoda podkarpacki, przedstawiciele Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz przedstawiciele jednostek samorządowych, które utraciły część pieniędzy. Był również starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak oraz skarbnik powiatu Jacek Worowski. Przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego zapewnili samorządy o odzyskaniu 57,4% zgromadzonych środków.

Na pół roku inwestycje powiatowe zostały wstrzymane. Nie będzie środków na promocję, nie odbędzie się Powiatowa Gala Sportu. Pozytywną informacją jest jedynie to, że jednostki podległe starostwu, w tym szkoły, oraz sam urząd funkcjonują tak jak do tej pory. Mieszkańcy mogą załatwić swoje sprawy bez utrudnień.

- Władze powiatu dołożą wszelkich starań, aby odzyskać jak najwięcej utraconych środków

- zapewnia samorząd.

Zostało utworzone konto tymczasowe w Banku Spółdzielczym w Ropczycach. Tam klienci urzędu mogą wpłacać pieniądze.

Nie tylko powiat ropczycko-sędziszowski utracił pieniądze. Wśród samorządów są powiaty: leżajski, przemyski, dębicki, sanocki i leski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE