Reklama

50-letnia kobieta BOSSEM grupy przestępczej

Opublikowano:
Autor:

50-letnia kobieta BOSSEM grupy przestępczej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 osób liczyła międzynarodowa grupa przestępcza, w których sprawie do Sądu Okręgowego w Przemyślu wpłynął akt oskarżenia. Grupa naraziła Skarb Państwa na utratę 2,5 mln złotych. Ich rozpracowanie trwało ponad 2 lata.

W ostatnich dniach listopada br. Prokuratura  Okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się paserstwem i przemytem papierosów z Ukrainy do Polski. Rozpracowanie gangu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Lubaczowa trwało dwa lata. - podaje Piotr Zakielarz z BiOSG

W skład grupy wchodzili obywatele Polski z różnych regionów naszego kraju oraz obywatele Ukrainy. Zebrane dowody świadczą o tym, że działalnością grupy przestępczej kierowała 50-letnia mieszkanka województwa  lubelskiego. W skład szajki wchodziła tez jej najbliższa rodzina. Wszystko odbywało się pod przykrywką działalności gospodarczej.

 Grupa działała na terenie województw  podkarpackiego, lubelskiego oraz śląskiego. Zajmowała się przemytem, skupowaniem, przechowywaniem i przewożeniem w głąb kraju nielegalnych papierosów w celu ich odsprzedaży. Udowodniono, że w przemyt papierosów z Ukrainy zaangażowani byli również obywatele tego kraju.
 
Proceder miał miejsce w latach 2017 oraz 2018. Aktem oskarżenia objęto łącznie czternastu podejrzanych. Pięcioro z nich oskarżono o udział oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Dziewięciu członkom grupy postawiono zarzuty z kodeksu karano-skarbowego.
 
Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju i dozoru Policji. Ponadto w ramach śledztwa zabezpieczono wyroby akcyzowe oraz mienie podejrzanych o łącznej wartości 150 tys.  zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE