Reklama

- Choroby są demokratyczne i ponadpartyjnie. DRAMAT służby zdrowia wg marszałka Senatu [VIDEO FOTO]

Opublikowano: pt, 31 sty 2020 14:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach wizyty na Podkarpaciu marszałek Senatu RP odwiedził Przemyśl, Krosno i Rzeszów. Grafik był napięty. - Nie będzie czasu siusiu zrobić, ale to dobrze - podsumował przyjazd do naszego regionu Tomasz Grodzki.

To podczas wizyty w naszym województwie 30 stycznia zapewnił, że zrobi wszystko, by Senat odegrał pozytywną rolę w naprawie systemu ochrony zdrowia. A na ten temat mówił podczas obradowania lokalnego okrągłego stołu w Starostwie Powiatowym w Przemyślu poświęconego służbie zdrowia. Przypomniał, że od jego ostatniej wizyty w 2018 roku, kiedy rozmawiał o postulatach protestujących pielęgniarek, prawie nic się nie zmieniło.

- Przyznaję, wielu podnoszonych wówczas kwestii nie udało się rozwiązać. Problemy szpitali podkarpackich to nic innego jak emanacja kłopotów szpitali w całej Polsce. Wciąż zamykane są oddziały szpitalne i likwidowane kolejne łóżka, a placówki popadają w coraz większe zadłużenie. System ochrony zdrowia w Polsce jest bliski zapaści

- podsumował woje spotkanie w Przemyślu marszałek Senatu.

- Środki, jakie nasza ojczyzna przeznacza na służbę zdrowia stawiają nas w ogonie Europy i tego żadna siła polityczna nie może akceptować, bo Polki i Polacy mają prawo być leczeni tak samo, jak w innych krajach Unii Europejskiej. (...) Mam wrażenie, że Ministerstwo Zdrowia jakby popadło w letarg. O ochronie zdrowia mówi się relatywnie mało, co mnie osobiście trochę boli. Zastanawiam się czy w Senacie nie powołać takiej społecznej rady do spraw naprawy ochrony zdrowia, bo sytuacja jest naprawdę poważna

- podkreślił Tomasz Grodzki.

Dodał, że rosną kolejki do lekarzy specjalistów, a personel medyczny jest przeciążony biurokracją i zarabia za mało.

- Dyrektorzy rwą sobie włosy z głowy, bo zadłużenie szpitali rośnie, procedury są źle wycenione. W zasadzie czego się nie dotknie w ochronie zdrowia to wymagałoby naprawy i zmiany, a to się nie dzieje. (...) Choroby są demokratyczne, więc tym bardziej ponadpartyjnie, ponad podziałami powinniśmy się wszyscy na poważnie zastanowić, jak polską ochronę zdrowia, i to szybko, naprawiać

- mówił na Podkarpaciu marszałek Senatu.

Tutaj spotkał się również z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie. Wizytę zaplanował też w Rzeszowie. Podczas wieczornego spotkania w ramach Klubu Obywatelskiego marszałek Grodzki mówił między innymi o planach odebrania Senatowi środków na opiekę nad Polonią, co proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Zapowiedział także, że Izba nie zgodzi się na proponowane przez Sejm zwiększenie budżetu TVP o 2 mld złotych. Jak zauważył prof. Grodzki, na chemioterapię wszystkich nowotworów w Polsce wydaje się 700 mln.

W swoim wystąpieniu marszałek Senatu mówił też o sprawnym państwie, opierającym się na czterech filarach: edukacji, sądownictwie, obronności i ochronie zdrowia, o zagrożeniach dla pozycji Polski w Unii Europejskiej oraz o zbliżających się wyborach prezydenckich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.