Reklama

Ostatni dzień akcji "Zaszczep się w majówkę"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Ostatni dzień akcji "Zaszczep się w majówkę" - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 To ostatni dzień kiedy można skorzystać z akcji "Zaszczep się w majówkę". W punkcie przy siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w gotowości będzie 14 stanowisk szczepiących.

3 maja będą się mogły zaszczepić osoby w wieku 34 lat i starsze. Dotyczy to także osób w wieku 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty!

CZYTAJ TAKŻE:

Jak poinformowała zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jolanta Tomczyk-Fila, oprócz specjalnego kontenera przeznaczonego na mobilny punkt szczepień, dostępne będzie stanowisko szczepiące w obiekcie Urzędu.

- Przygotowaliśmy z podmiotem leczniczym 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk rejestracji. Jesteśmy w stanie zaszczepić dziennie około 800 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby akcja przebiegła w sposób sprawny i bezpieczny. W realizacji będą pomagać nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

- powiedziała Jolanta Tomczyk-Fila.

- W tej chwili mamy na Podkarpaciu mamy 453 populacyjnych punktów szczepień oraz 29 punktów powszechnych. Dziennie szczepimy prawie 15 tys. osób.

- mówi Iwona Karasowska-Stepaniak – zastępca dyrektora do spraw medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Rzeszowski punkt jest czynny do godzin 18. Chętni szczepieni są jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Tylko 1 maja zaszczepiło się 620 osób i nie było takich kłopotów z kolejkami, jak w innych miastach Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy