Reklama

Reklama

"Halo. Panie władzo w kościele podobno łamane są obostrzenia sanitarne!" Jaki był finał tego zgłoszenia?

Opublikowano: ndz, 21 mar 2021 13:30
Autor: | Zdjęcie: Radio Leliwa

"Halo. Panie władzo w kościele podobno łamane są obostrzenia sanitarne!" Jaki był finał tego zgłoszenia? - Zdjęcie główne

Kościół Św. Barbary w Tarnobrzegu. | foto Radio Leliwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Podczas niedzielnej mszy świętej w Kościele Świętej Barbary w Tarnobrzegu pojawili się policjanci. Ktoś zadzwonił po mundurowych, bo uważał, że w świątyni łamane są obostrzenia sanitarne. To nie jest pierwsza taka sytuacja na Podkarpaciu.

Reklama

Nie tak dawno pisaliśmy o aferze w kościele w Czudcu (powiat strzyżowski). To tam mieszkaniec tej miejscowości zwrócił uwagę proboszczowi, że wiele razy dochodziło na terenie parafii do łamania reżimu sanitarnego i w budynku było więcej wiernych niż pozwala na to prawo. O sprawie zrobiło się głośno w chwili kiedy parafianin postanowił zgłosić ten fakt na policję. Dostawał pogróżki, opublikowano jego wizerunek na plakatach, które pojawiły się na tablicach w Czudcu, a nawet dostał list od Kurii Diecezji Rzeszowskiej z prośbą o spotkanie.

CZYTAJ TAKŻE:

SKANDAL: W PARAFII CZUDEC ZŁAMANO PRAWO>>

Czy na podobny przebieg sprawy możemy liczyć w Tarnobrzegu? W niedzielę, 21 marca, jedna z osób zadzwoniła na policję i powiedziała, że w Kościele Świętej Barbary mogło dojść do złamania obostrzeń sanitarnych i na mszy świetej jest zbyt dużo osób.

Mundurowi przyjechali na miejsce i jak wskazuje portal tyna.info.pl policzyli wiernych przebywających w kościele. Wszystko było zgodne z prawem, a zebrani zachowywali również dystans społeczny. To drugie takie zgłoszenie w Tarnobrzegu. Na całym Podkarpaciu podobne sygnały do policji należą do rzadkości.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W CAŁYM KRAJU:

W kościołach obowiązuje limit osób - max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.

Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.

Ważne! W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -4

    Na kapusia

    beczka ze smołą i pierze pomagają