Reklama

Vendetta wiernych w czudeckiej parafii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Parafia Świętej Trójcy w Czudcu

Vendetta wiernych w czudeckiej parafii - Zdjęcie główne

Zdjęcie z mszy w czudeckiej światyni | foto Parafia Świętej Trójcy w Czudcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mieszkaniec Gminy Czudec powiadomił policję, że w lokalnym kościele liczba wiernych przekracza dozwoloną ilość 42 osób. Wierni w odwecie postanowili dać mężczyźnie nauczkę, rozwieszając na terenie parafii obraźliwe kartki z wizerunkiem osoby zgłaszającej policji złamanie obostrzeń.

Zgodnie z panującymi obostrzeniami limit wiernych w kościołach to jedna osoba na 15 mkw. W świątyni Parafii Świętej Trójcy w Czudcu jednocześnie może przebywać maksymalnie 42 osoby. Jeden z mieszkańców gminy postanowił powiadomić policję o złamaniu obostrzeń


8 wizyt, 4 pouczenia, 3 wykroczenia

Z informacji podawanych przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie wynika, że przez ostatnie sześć miesięcy funkcjonariusze pojawiali się w czudeckim kościele osiem razy. 

- Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeprowadzili 8 interwencji w dotyczących przekroczenia liczby wiernych podczas mszy w kościele w Czudcu. 

- przekazuje podkomisarz Piotr Niemiec, rzecznik KPP w Strzyżowie. 

W jednym przypadku zgłoszenia nie potwierdzono, czterokrotnie zastosowano pouczenie wobec osoby odpowiedzialnej, którą miał być proboszcz parafii. W trzech przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające o wykroczenie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń.

Vendetta wiernych

Do donosów odniosła się także czudecka parafia w ogłoszeniach duszpasterskich.

- Przypominamy o wymaganiach sanitarnych, które obowiązują w naszej świątyni, są wypisane  na drzwiach wejściowych. Sami musimy się dyscyplinować i przestrzegać zasad. W dalszym ciągu są zgłoszenia, dlatego módlmy się o nawrócenie i uzdrowienie tych, którzy utrudniają nam dostęp do świątyni.

- czytamy w ogłoszeniach z 21 lutego br. 

Na „prośbie o nawrócenie i uzdrowienie” się nie skończyło. Wierni postanowili sami poszukać sprawiedliwości i na terenie Czudca rozwieszono plakaty z podobizną mężczyzny, który zgłaszał policji złamanie obostrzeń  i obraźliwymi treściami. 

To jednak nie wszystko, według relacji portalu Nowiny24, mężczyzna miał usłyszeć z ust innego parafianina, że „jak jeszcze raz wezwie policję, to mu na rynku łeb up…doli”. Wtedy miarka się przebrała i mieszkaniec Czudca złożył zawiadomienie o groźbach karalnych. 

- Posterunek Policji w Czudcu prowadzi czynności sprawdzające, na podstawie art. 307 Kodeksu postępowania karnego, dotyczące gróźb karalnych kierowanych wobec mieszkańca Gminy Czudec. 

- wyjaśnia podkomisarz Piotr Niemiec

W dniu 5 lutego 2021 r. zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie, o groźbach wypowiedzianych przez nieznanego mężczyznę w budynku kościoła w Czudcu, zaś w dniu 10 lutego 2021 r. mieszkaniec Gminy Czudec zgłosił, że na terenie gminy zostały rozwieszone kartki A4 zawierające treści obraźliwe i zawierające jego wizerunek. 

- Posterunek Policji w Czudcu prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające na podstawie art. 54 Kodeksu postępowania o wykroczenia, o wykroczenie z art. 63a Kodeksu wykroczeń. W tej sprawie są zbierane informacje i materiały (w tym także zapis video) w kierunku wykrycia sprawcy wykroczenia. Jedna ze wspomnianych kartek została zabezpieczona do akt czynności wyjaśniających.

- tłumaczy rzecznik strzyżowskiej komendy. 

Zadzwoniliśmy z prośbą o komentarz do Parafii Świętej Trójcy w Czudcu. Usłyszeliśmy, że wszelkie informacje w sprawie udzieli nam kuria rzeszowska. Czekamy na ich opinie w sprawie. 

Do tematu powrócimy. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy