Reklama

Czwarta fala koronawirusa. Podkarpackie szpitale zamykają drzwi dla odwiedzających

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Czwarta fala koronawirusa. Podkarpackie szpitale zamykają drzwi dla odwiedzających - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Czwarta fala rozpędza się z dnia na dzień. Tylko w czwartek 23 września potwierdzono prawie 1000 nowych zakażeń. W związku z dynamicznym rozwojem kolejnej fali pandemii kilka podkarpackich szpitali zamyka się dla odwiedzających.

Niektóre szpitale wojewódzkie i powiatowe na Podkarpaciu już podjęły decyzję o ograniczeniu wizyt dla osób odwiedzających pacjentów w swoich placówkach. Inne takie decyzje mogą podjąć w każdej chwili. Widmo czwartej fali jest już "namacalne". Codziennie przybywa nowych zakażonych, a raporty Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem.

Całkowite zakazy, ograniczenia, testy

Decyzję o całkowitym ograniczeniu wizyt pacjentów podjęły m.in. placówki w Brzozowie, czy szpital zakaźny w Łańcucie.

W Sanoku, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział kardiologiczny. W szpitalu w Stalowej Woli, po wykryciu kilku przypadków zakażeń wśród personelu i pacjentów, wstrzymano przyjęcia na oddział neurologiczny i oddział udarowy. 

Niektóre placówki lecznicze, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, stosują odpowiednie zasady odwiedzin pacjentów. Tak jest na przykład w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 2 w Rzeszowie, gdzie osoba odwiedzająca, przed wejściem na oddział, powinna mieć certyfikat szczepienia lub potwierdzenie przebycia Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni, ewentualnie negatywny wynik PCR lub testu antygenowego -wykonany w okresie nie dłuższym niż 48 godzin.

Przybywa chorych na COVID-19 w szpitalach

Z dnia na dzień rośnie liczba chorych na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. Przypomnijmy, że według stanu na dzień dzisiejszy, 23 września, do dyspozycji pacjentów zakażonych koronawirusem jest 365 łóżek w podkarpackich szpitalach. W czwartek zajętych jest 123 łóżka. Najgorsza sytuacja jest w Łańcucie, gdzie w szpitalu zakaźnym zajętych jest około 65-70 procent dostępnych miejsc. Pogarsza się także sytuacja w szpitalu w Sanoku, gdzie już ponad połowa łóżek covidowych jest niedostępna. 

Na szczęście nie ma jeszcze dramatycznej sytuacji, jeżeli chodzi o dostępność respiratorów. Tych urządzeń dla podkarpackich pacjentów przygotowanych jest 57. W czwartek, 23 września, zajętych było ich 13. 

Ostatniej doby na Podkarpaciu odnotowano 65 nowych zakażeń, najwięcej w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy