Reklama

Wisłoka Dębica spogląda w przyszłość [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Wisłoka Dębica spogląda w przyszłość [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Piłkarze Wisłoki Dębica po tym jak zapewnili sobie utrzymanie w trzeciej lidze sprawili, że działacze mogą pomyśleć o tym jak wkroczyć w kolejny etap budowy stabilnego klubu. Są pierwsze ruchy kadrowe.

24.05:

17 piłkarzy na pewno zostaje w dębickiej Wisłoce na kolejny sezon. Są to: Damian Łanucha, Sebastian Fedan, Bartłomiej Makowski, Dominik Cabała, Dawid Sojda, Krzysztof Wrzosek, Kamil Dybski, Patryk Zygmunt, Dariusz Partyka, Paweł Remut, Kamil Rębisz, Damian Lubera, Łukasz Siedlik, Sebastian Pawlak, Mateusz Prokop, Hubert Król oraz Szczepan Kogut. Z drużyną pożegna się Kacper Maik, który przeprowadza się do Krakowa, gdzie będzie studiował i pracował. Na rynku transferowym Wisłoka nie będzie szalała. Jeszcze w tym miesiącu kadra ma być zamknięta, a priorytetem będzie pozyskanie dwóch zawodników, którzy podniosą konkurencję wśród młodzieżowców.

23.05:

Facebook dębickiej Wisłoki przekazał kibicom biało-zielonych garść wiadomości, które napawają optymizmem. Stowarzyszenie połączyło siły ze sztabem szkoleniowym oraz kierownictwem klubu. Po serii rozmów przedstawiono zmodernizowane zasady funkcjonowania sekcji piłkarskiej, a także nową koncepcję rozwoju akademii. Głównym koordynatorem i pomysłodawcą projektu szkolenia młodzieży jest trener pierwszego zespołu Dariusz Kantor, który w najbliższym czasie przedstawi szerzej swoje plany. Wstępnie możemy powiedzieć, że chodzi tutaj przede wszystkim o przywrócenie renomy akademii oraz podniesienie jakości prowadzonych zajęć przy wdrożeniu odpowiednich programów treningowych. Szkoleniowiec Wisłoki miałby zacieśnić współpracę na linii: pierwsza drużyna - juniorzy starsi, a także odbudować nabór, poszerzając go o dodatkowy skauting w powiecie dębickim. W realizacji przedsięwzięcia pomagać mu będzie, dbający o sprawy organizacyjne, Kuba Kolbusz.

Prezes Stowarzyszenia Radosław Garlewski podzieli się obowiązkami z wiceprezesem Kacprem Bieszczadem. Obaj będą w głównej mierze odpowiadać za sytuację finansową Stowarzyszenia KS Wisłoka 1908 Dębica. Nowym trybikiem w biało-zielonej machinie zostanie z kolei Miłosz Kowalski, który otrzyma obowiązki związane z polityką kadrową.

Nową rolę w sztabie otrzyma Wacław Maciosek. Od czerwca będzie działał już nie tylko jako asystent trenera, ale także dyrektor sportowy. Nie zmieni się natomiast sytuacja na stanowisku kierownika klubu, gdzie w dalszym ciągu za wiele rzeczy odpowiadać będzie Jan Skowroński. Do jego zadań należy bieżące prowadzenie wszystkich sekcji (również siatkówka, zapasy) rozliczenie dotacji miejskiej oraz zabezpieczenie dnia meczowego, jak i kontakt z MOSIR-em czy Urzędem Miasta Dębica.

W dziale marketingowym pozostają Anna Rycombel i Mateusz Ożóg. Pierwsza z wymienionych zadba o promocję klubu w placówkach oświatowych, a także podczas eventów w przestrzeni komercyjnej. Z kolei Mateusz Ożóg, poza stałymi obowiązkami w pierwszej drużynie, ma za zadanie pomóc w promocji szkółki piłkarskiej oraz Sportowej Stodoły.

Sytuacja finansowa klubu nie jest najlepsza. Pandemia koronawirusa wymusiła cięcia w budżecie i obniżkę wynagrodzeń. Piłkarze wystartują w trzeciej lidze i nie ma zagrożenia wycofania się zespołu z tej klasy rozgrywkowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE