eWinner 2. Liga: Katastrofa Siarki Tarnobrzeg. Piłkarze z Podkarpacia prowadzili 2:1 z rezerwami Zagłębia Lubin i przegrali w kuriozalnych okolicznościach! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport Dwa razy wychodzisz na prowadzenie, wydaje się że masz mecz pod kontrolą i wtedy następuje katastrofa - to scenariusz dwóch ostatnich drugoligowych spotkań Siarki Tarnobrzeg. Tym razem beniaminek eWinner 2. Ligi przegrał 2:3 z Zagłębiem II Lubin.

Kibice Siarki Tarnobrzeg wierzyli w to, że po porażce z Kotwicą Kołobrzeg (2:3, choć do 70 minuty było 2:0 dla Siarki, a ekipa "Kotwy" grała w liczebnym osłabieniu - przypomina autor) nie stanie się już nic gorszego. Cóż, byli w błędzie. Sobotnie starcie 8. kolejki z rezerwami Zagłębia Lubin już bez Sławomira Majaka, a z Dariuszem Dulem, miało podobny przebieg i smutny finał.

Bramki: Lukáš Hrnčiar 13, Marcel Tyl 62 - Dawid Pakulski 41 (k), Wojciech Szafranek 80, Kacper Masiak 85

Siarkowcy dobrze wyglądali do 70 minuty spotkania. Do tego momentu stworzyli wiele okazji pod bramką gości i poza końcowym fragmentem pierwszej połowie mieli wszystko pod kontrolą. Gole Lukáša Hrnčiara i Marcela Tyla dały ogromną radość i to byłoby na tyle, bo po zejściu Hrnčiara wszystko się posypało. Głupie straty, kuriozalne gole i strata dwóch piłkarzy w jednej minucie. To był koszmarny koniec dobrze zapowiadającego się spotkania.

Na pomeczowej konferencji prasowej tymczasowy trener Siarki, Dariusz Dul zaznaczył, że wpływ na końcowy rezultat miały kontuzje. - Mieliśmy zupełnie inny plan na końcówkę tego spotkania, ale w jednej chwili straciliśmy dwóch piłkarzy i gola na 2:2. Musieliśmy dokonać zupełnie innych zmian - dodał. W Tarnobrzegu robi się nerwowo. Po meczu kibice długo rozmawiali z piłkarzami, a w ciągu najjbliższych dni ma być znane nazwisko nowego szkoleniowca zielono-czarno-żółtych.