Reklama

BIESZCZADY: Bieg Rzeźnika jednak się odbędzie! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: Bieg Rzeźnika jednak się odbędzie! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Miłośnicy biegania odpoczywają od atmosfery zawodów, bo wymogi sanitarne przy koronawirusie nie pozwalają na to, aby spotkać się na masowych biegach. Organizatorzy Biegu Rzeźnika przygotowali się na taką ewentualność.

23.05:

Organizatorzy Biegu postanowili o dwa dni wydłużyć możliwość biegania po trasach Rzeźnika. Wirusoodporny bieg odbywać się będzie w dniach 6-14 czerwca! Start i meta wszystkich tras jest w Cisnej. Start indywidualnie (w Rzeźniku – parami), w dowolnym dniu i momencie (zgodnie z zadeklarowanym w odprawie on line wyborem przedziału czasowego). Na wyznaczonych trasach będzie pomiar czasu. Nie ma limitu czasu na pokonanie danej trasy, ale organizatorzy rekomendują aby ze względu na bezpieczeństwo pokonywać trasy pomiędzy wschodem a zachodem Słońca.

9.05:

Szósta edycja Festiwalu Biegu Rzeźnika stała przez pandemię koronawirusa długo pod znakiem zapytania. Ostatecznie na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy organizatorzy poinformowali, że największa biegowa impreza w Bieszczadach odbędzie się, ale w mocno zmienionej formule.

VI Festiwal Biegu Rzeźnika w wirusoodpornej wersji odbędzie się w dniach 8-14 czerwca. Organizacja imprezy wymaga co prawda dostosowania się do obecnej, zwariowanej sytuacji, ale myślę, że warto się dostosować po to, żeby wyjść w końcu z domów i pobiegać po prawdziwych górach. Podstawowe założenie imprezy pozostaje jednak niezmienione: dobrze się bawić biegając po górskich szlakach. Na wszystkie biegi rozciągamy też klasyczną rzeźnicką zasadę: zwycięzcami są wszyscy, którzy je ukończą. Dostosowanie się do ograniczeń wprowadzonych w imię walki z koronawirusem to zmiana logistyki całego Festiwalu: przedłużenie imprezy oraz przeorganizowaniu tras w taki sposób, aby wszystkie trasy zaczynały się i kończyły w jednym miejscu. Startujemy indywidualnie (w Rzeźniku - parami), w dowolnym dniu i momencie (zgodnie z zadeklarowanym wyborem przedziału czasowego) w taki sposób, aby dobiec do mety w regulaminowym limicie (limity będą zliberalizowane). Jest w tym trochę z konwencji biegu wirtualnego, ale biegamy po realnych, oznakowanych trasach. Dzięki temu na szlakach będzie luźno i bezpiecznie.

Dla Waszego bezpieczeństwa musimy zrezygnować z tych punktów programu, które wiązały się z obecnością wielu ludzi w jednym miejscu i czasie. Nie będzie wspólnych startów, nie zbudujemy festiwalowego miasteczka ani expo, biuro zawodów w tradycyjnej formie będzie ograniczone do minimum (każdy będzie musiał wydrukować swoją kartę zawodnika sam i ją nam dostarczyć - w zamian za pakiet i numer startowy), nie będzie punktów odżywczych na trasie (niezbędne zaopatrzenie otrzymacie w pakietach startowych, wodę dostarczymy), nie będzie dekoracji, ani odpraw. Raczej nie będzie biegów dla dzieci… W miejscach publicznych (w kontekście Imprezy dotyczy to przede wszystkim Cisnej) będziemy musieli się poruszać w maseczkach i oczywiście, będziemy musieli się stosować do wszystkich aktualnie obowiązujących okołowirusowych ograniczeń. Jakie regulacje będą obowiązywały w czerwcu - zobaczymy wszyscy. Na pewno na bieżąco będziemy reagować na aktualną sytuację i dostosowywać do niej ostateczne warunki rozegrania Festiwalu.

Dla osób, które będą chciały zrezygnować z udziału w imprezie przygotowujemy możliwość rezygnacji i zwrotu kosztów w postaci voucheru do wykorzystania na naszych imprezach w ciągu kolejnych trzech lat. Dla osób które są zdecydowane pobiec, zapisy i przepisywanie pakietów będzie możliwe do końca maja. Szczegółowe informacje opublikujemy za kilka dni wraz z aktualnymi regulaminami biegów.

- napisano na Facebooku Festiwalu.

VI Festiwal Biegu Rzeźnika nadal objęty jest honorowymi patronatami Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Sportu oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE