Reklama

Warchoł i Fijołek zarejestrowali swoją kandydaturę na prezydenta Rzeszowa. Ile podpisów udało im się zebrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Warchoł i Fijołek zarejestrowali swoją kandydaturę na prezydenta Rzeszowa. Ile podpisów udało im się zebrać? - Zdjęcie główne

Marcin Warchoł i Konrad Fijołek | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Kampanie prezydenckie w Rzeszowie trwają w najlepsze. Sztaby wyborcze Konrada Fijołka i Marcina Warchoła poinformowały, że złożono listy z podpisami poparcia, aby oficjalnie zarejestrować swoje kandydatury. Sprawdźcie, któremu z kandydatów udało się zebrać ich najwięcej!

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie czeka na podpisy poparcia kandydatów do 16 kwietnia. Wymaganym limitem jest trzy tysiące zweryfikowanych podpisów, które są niezbędne do oficjalnego zarejestrowania kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa


Pierwszym kandydatem, który wręczył zebrane podpisy do KBW był Grzegorz Braun (nie zdradził liczby podpisów). Druga w kolejności była Ewa Leniart, która zebrała ok. 3,2 tys. podpisów. 

13 kwietnia o wynikach zbiórki poinformowało kolejnych dwóch kandydatów - mowa o Konradzie Fijołku i Marcinie Warchole. Sztab wiceministra sprawiedliwości zebrał ponad 5,5 tys. podpisów.

- Mimo że nie stały za mną wielkie machiny partyjne i polityczne, udało mi się zebrać znacznie więcej podpisów niż jest to wymagane. Wszystko to dzięki wsparciu wolontariuszy, studentów i przede wszystkim mieszkańców naszego pięknego miasta.

- tłumaczył we wtorek Marcin Warchoł

Z kolei sztab wyborczy Konrada Fijołka wykazał się największą efektywnością, gdyż udało im się zebrać ponad 10 tys. podpisów. Do komisji wyborczej Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa 2.0. złożył wczoraj jedynie 6 tysięcy podpisów mieszkańców.

- Mamy już 10 tys. podpisów, ale te podpisy to oznaka zaufania i okazja do rozmowy, dlatego będziemy zbierać je nadal.

- przekonywał we wtorek Konrad Fijołek. 

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 9 maja. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy