Reklama

Waldemar Kotula kandydatem Porozumienia na stanowisko prezydenta Rzeszowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Waldemar Kotula kandydatem Porozumienia na stanowisko prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Przy mikrofonach Waldemar Kotula | foto Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Porozumienie Jarosława Gowina rozstrzygnęło wewnętrzne wybory na kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa. Waldemar Kotula pokonał Arkadiusza Oponia. Choć ogłoszono zwycięzcę, to nie podano informacji, jak rozłożyły się głosy. Udostępniono także stronę internetową, na której mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły, które kandydat uwzględni w swoim programie wyborczym.

23 lutego tuż po godz. 12 Porozumienia Jarosława Gowina ogłosiło samodzielny start w wyborach na prezydenta miasta. Przedstawiono dwóch kandydatów: Waldemara Kotulę i Arkadiusza Oponia. Wewnętrzne wybory miały rozstrzygnąć, który z nich zostanie ostatecznie „wydelegowany” do walki o stanowisko, które przez prawie 18 lat zajmował Tadeusz Ferenc


Głosowanie odbyło się w niedzielę (21 marca). Wyniki prawyborów poznaliśmy 22 marca na rzeszowskim Rynku. Wygrał Waldemar Kotula, radny miasta od 2014 roku oraz przewodniczący Rady Osiedla Piastów. W oficjalnej prezentacji zabrakło Jarosława Gowin, który ze względu na stan zdrowia nie mógł przyjechać do stolicy województwa. 

Program dla każdego

Jaki program wyborczy przygotował świeżo upieczony kandydat?

- On jest już dzisiaj dostępny na stronie www.programdlarzeszowa.pl. Skupiamy się na uporządkowanie ładu przestrzennego w mieście, koniecznością jest obrona terenów przy Wisłoku. Bardzo leży mi na sercu, aby stworzyć budżet rad osiedli na inwestycje. Ustawa daje możliwość wprowadzenia w Rzeszowie ustawy krajobrazowej, żeby ten śmietnik reklamowy troszeczkę zniwelować z naszego miasta. Kolejną istotną rzeczą jest, aby w sprawach miasta angażować obywateli. 

- wyjaśniał Waldemar Kotula. 

Na stronie kandydata znajdziemy dziewięć kategorii inwestycji, tj. rozwój, komunikacja, sport, turystyka czy komfort życia. W programie kandydata Porozumienia uwzględniono m.in.:

• modernizacje szpitalu miejskiego na ul.Rycerskiej,

• budowę własnej spalarni śmieci,

• stworzenie inteligentnych przejścia dla pieszych,

• zorganizowanie, muzeów, wystaw, galerii sztuki w zamku Lubomirskich w Rzeszowie,

• budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego,

• zaplanowanie obwodnicy wschodniej od osiedla Białej przez Malawę do drogi E40,

• stworzenie nowych miejsc pracy poprzez ściąganie inwestorów do strefy ekonomicznej,

• budowę nowych żłobków.

Dodajmy, że każdy mieszkaniec Rzeszowa ma możliwość zgłoszenia własnego projektu, który będzie miał szanse na dodanie do programu wyborczego kandydata Porozumienia. 

- Jest formularz do zgłaszania pomysłów i te pomysły również będziemy uwzględniać i na stronie publikować. 

- zaznacza radny miasta. 

Następnym krokiem kandydata Porozumienia Jarosława Gowina będzie zarejestrowanie komitetu wyborczego. Wybory w Rzeszowie mają się odbyć 9 maja br. Poszczególnie komitety mają czas na zebranie list z podpisami wyborców do 16 kwietnia. 

Aktualnie kandydatami na urząd prezydenta Rzeszowa są: Ewa Leniart, Marcin Warchoł, Grzegorz Braun, Konrad Fijołek, Maciej Masłowski oraz Kazimierz Rochecki.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy