Reklama

W Rzeszowie powstanie nowy park [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Nowy miejsce do wypoczynku powstaje na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny. Park będzie miał docelowo wielkość ok. 2 hektarów.

Inwestycja podzielona jest na etapy. W pierwsze kolejności powstaną alejki łączące szkołę, przedszkole i żłobek oraz nowy plac zabaw dla dzieci z elementami drewnianymi. Wszystko będzie oświetlone latarniami solarnymi oraz otoczone zielenią urządzoną. Ten etap ma być zakończony jeszcze w lecie tego roku. 


- Wstępne prace przy nowym parku już zostały wykonane, jest ukształtowany teren i są wydzielone alejki. Wykonawca, z którym mamy podpisaną umowę, rozpocznie dalsze prace prawdopodobnie już w maju. 

– mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

W kolejnych etapach, które zaplanowane są na następne lata, mają powstać takie atrakcje jak: klasa terenowa, warzywnik, ogród tematyczny, street workout, instalacje z bali drewnianych do ćwiczeń i zabaw dla dzieci, pawilon parkowy, łąki kwietne, aleje wysokich drzew, polany wypoczynkowe, skaliste wzgórza tj.: instalacje z elementów drewnianych, strefy relaksu z hamakami oraz nasadzenia zieleni. 

Autorami opracowanej koncepcji i dokumentacji są : mgr inż. arch. Bartłomiej Piotrowski, mgr inż. arch. kraj. Miłosz Dąbrowski, mgr Zbigniew Czyż oraz inż. Bartłomiej Gancarczyk.

Szacowany koszt całej inwestycji to około 2,5 mln złotych


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy