Reklama

Szklane windy Marcina Warchoła [WIZUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Szklane windy Marcina Warchoła [WIZUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Marcin Warchoł | foto Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł do listy obietnic dołącza montaż szklanych wind przy rzeszowskich blokach. Mają pomóc osobom starszym i niepełnosprawnym: Miasto nie może być dżunglą najeżoną barierami nie do przebycia – tłumaczył wiceminister sprawiedliwości.

Konferencja odbyła się na os. 1000-lecia wspólnie z Tadeuszem Ferencem oraz inż. Marcinem Bocheńskim. Marcin Warchoł przekonywał, że pomysł na montaż zewnętrznych wind przy blokach podsunęli mu sami mieszkańcy. 


- Wiele osób starszych i rodzin z małymi dziećmi ma problem z poruszaniem się z wyższych kondygnacji. Dla osób starszych to areszt domowy. Tego problemu nie można nie dostrzec. Ci, którzy budowali dobro naszego miasta, są skazani na areszt domowy. 

- tłumaczył na wstępie Warchoł. 

Gdzie powstaną i za ile ?

Szklane windy przy blokach miałyby być dobudowane m.in. do bloków 4-piętrowych. Zdaniem kandydata potrzebują ich m.in. mieszkańcy os. 1000-lecia, Nowego Miasta, Śródmieścia i Dąbrowskiego. 

- Włókno poliwęglanowe, z którego byłaby taka winda zbudowana, lekka konstrukcja żelbetonowa i sam dźwig to jest koszt ok. 350 tys. zł. Będę bezwzględnie dążył do tego, żeby mechanizm tworzenia tego typu konstrukcji w całym mieście został stworzony.

- oznajmił kandydat. 

Konferencja odbyła się przy ul. Rycerskiej, gdzie w trakcie spotkania na ścianie jednego z bloków wyświetlona została wizualizacja i film, który przedstawiał szklaną windę przymocowaną do ściany budynku na warszawskiej Ochocie. 

- Jest to osoba godna zaufania. Tematów nie odrzuca- szuka ich. Nie boi się tematów. Nie mówi, że ktoś tam będzie decydował.  Będzie dyskutował z mieszkańcami. Mamy doskonałego kandydata. Głosujmy na Pana ministra Marcina Warchoła. 

- dodawał Tadeusz Ferenc. 

- To jest konstrukcja samonośna, nie wpływa w żaden sposób na istniejącą konstrukcję budynku mieszkalnego. Winda jest prosta w montażu i świetnie może się wpisywać w istniejący budynek. Bardzo często potrafi unowocześnić istniejącą architekturę. 

- dodawał inż. Marcin Bocheński, architekt. 

Zdaniem kandydata montaż szklanych wind miałby być finansowany na zasadzie montażu finansowego, „bez przenoszenia kosztów na mieszkańców”. Wspomniano także o programie Dostępność Plus oraz o środkach unijnych. 

- Moją rolą jako prezydenta będzie zadbanie o zewnętrzne finansowanie.

- oznajmił Marcin Warchoł. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy