Reklama

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Są utrudnienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RB

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Są utrudnienia - Zdjęcie główne

To jeden z trzech mostów, przy których powstanie kładka | foto RB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Kładki rowerowe powstaną w trzech miejscach Rzeszowa. Ich budowa ma wpłynąć na płynną i bezkolizyjną komunikację rowerzystów i pieszych. W związku z prowadzonymi pracami zamknięte zostały schody przy moście Lwowskim. Inwestycja w całości będzie gotowa w pierwszej połowie bieżącego roku.

W poniedziałek (8 marca) po południu wprowadzone zostały zmiany w ruchu pieszym przy moście Lwowskim w Rzeszowie. 


- W związku z przygotowaniami do montażu stalowej konstrukcji kładki rowerowej zamknięte dla pieszych zostały schody przy moście Lwowskim (po stronie budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego). O terminie przywrócenia ruchu pieszego poinformujemy w osobnym komunikacie.

- tłumaczy Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.  

Szczegóły inwestycji 

W Rzeszowie trwa budowa trzech kładek rowerowych. Powstają one przy mostach: Lwowskim, Narutowicza i Karpackim (zapora). 

Dla miejskich urzędników rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy nie było drogą usłaną różami. W pierwszych przetargach oferty były znacznie wyższe, niż zakładało miasto, w związku z czym dwukrotnie unieważniano przetarg.

Udało się za trzecim razem, jednak i w tym przypadku nie obyło się bez komplikacji. Pierwotnie na zadanie miasto przeznaczyło 8 mln zł. Oferty za wykonanie trzech kładek w trzecim przetargu wyniosły łącznie 11 mln zł. Podjęto wówczas decyzje, że czwartego przetargu nie będzie i ratusz dołoży brakujące miliony z budżetu miasta. 

Kładka na moście Lwowskim powstanie od strony północnej. Będzie to odrębna konstrukcja z dwukierunkowymi drogami dla rowerów. Przy moście Narutowicza kładka będzie stworzona od strony północnej i zostanie „umieszczona” na istniejącym ciepłociągu. Trzecia kładka będzie również od strony północnej, jednak w przypadku mostu Karpackiego będziemy mieć do czynienia z poszerzeniem istniejącego ciągu.

Za wykonanie kładki przy moście Narutowicza i moście Karpackim miasto zapłaci odpowiednio 3,8 mln zł i 4,3 mln zł. Wykonaniem tej części zadania zajmie się firma INTOP Tarnobrzeg. Z kolei kładkę przy moście Lwowskim za 2,9 mln zł wykona firma INTOP Warszawa.

Kładki mają być gotowe do końca czerwca 2021 roku.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy