Reklama

Reklama

Ruszy montaż kładek rowerowych przy trzech mostach

Opublikowano: 16 września 2020 09:36
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Podpisano umowy z wykonawcami kładek. Mają powstać do przyszłych wakacji. O ewentualnych utrudnieniach w ruchu dowiemy się za dwa tygodnie, kiedy miasto pozna harmonogram prac.

Reklama

Kładki rowerowe mają powstać przy moście Lwowskim, Narutowicza i moście Karpackim. Ich budowa ma wpłynąć na płynną i bezkolizyjną komunikację rowerzystów i pieszych. Dla miejskich urzędników rozstrzygnięcie tego przetargu i wyłonienie wykonawcy nie było drogą usłaną różami. W pierwszych przetargach oferty były znacznie wyższe niż zakładało miasto, w związku z czym dwukrotnie unieważniano przetarg.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Samochodem elektrycznym po Bieszczadach? Ustrzyki Dolne mówią "tak"

Udało się za trzecim razem, jednak i w tym przypadku nie obyło się bez komplikacji. Pierwotnie na zadanie miasto przeznaczyło 8 mln zł. Oferty za wykonanie trzech kładek w trzecim przetargu wyniosły łącznie 11 mln zł. Podjęto wówczas decyzje, że czwartego przetargu nie będzie i ratusz dołoży brakujące miliony z budżetu miasta. 

- Umowy zostały podpisane. Kładki będą gotowe do przyszłych wakacji. 


- przekonuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Rzeszów „bohaterem” gry wideo [WIZUALIZACJE]

Za wykonanie kładki przy moście Narutowicza i moście Karpackim miasto zapłaci odpowiednio 3,8 mln zł i 4,3 mln zł. Wykonaniem tej części zadania zajmie się firma INTOP Tarnobrzeg. Z kolei firma INTOP Warszawa za 2,9 mln zł wykona kładkę przy moście Lwowskim.

- Kładka na moście Lwowskim powstanie od strony północnej. Będzie to odrębna konstrukcja z dwukierunkowymi drogami dla rowerów. Przy moście Narutowicza kładka również będzie od stworzona od strony północnej i zostanie „umieszczona” na istniejącym ciepłociągu. Trzecia kładka będzie również od strony północnej, jednak w przypadku mostu Karpackiego będziemy mieć do czynienia z poszerzeniem istniejącego ciągu.


- informuje radny Daniel Kunysz, prezes Stowarzyszenia Rowery. Rzeszow.pl.

Okazuje się, że budowanie kładki od podstaw jest tańsze od kładki dostosowanej do obecnej infrastruktury. Warto również dodać, że kierowcy poruszający się na co dzień po jednym z mostów, muszą się najprawdopodobniej liczyć z utrudnieniami w ruchu w trakcie prac. Szczegółowy harmonogram robót ratusz ma otrzymać do dwóch tygodniu. 

[email protected]

  • CZYTAJ WIĘCEJ

>>KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.