Reklama

Rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Edukacja w Rzeszowie

Rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli - Zdjęcie główne

foto Facebook: Edukacja w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 marca. Sprawdźcie, jakie terminy i kryteria obowiązują.

1 marca 2021 roku rozpocznie się składanie wniosków w rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. O tym, czy dziecko zostanie przyjęte do wybranej placówki, zdecyduje liczba zdobytych punktów (nie dotyczy dzieci zgłaszanych do szkół obwodowych).


Wcześniej, bo w dniach 15 – 23 lutego rodzice maluchów uczęszczających już do danego przedszkola, muszą złożyć wniosek potwierdzający chęć kontynuacji wychowania przedszkolnego.

W naborze do przedszkola rodzic może wskazać trzy placówki, szeregując je od tych najbardziej do najmniej preferowanych. W przypadku kandydatów do klas pierwszych można wybrać dwie szkoły (w tym ogólnokształcące szkoły muzyczne), trzecią – na podstawie wskazanego adresu zamieszkania – jest automatycznie szkoła rejonowa. Można zdecydować się na rekrutację wyłącznie do szkoły obwodowej, korzystając z uproszczonej procedury zgłoszenia.

W tegorocznej rekrutacji uwzględniona zostanie jedna nowo tworzona placówka – Przedszkole Publiczne Nr 46 przy ulicy Iwonickiej 54. Nabór do niego przeprowadzi Przedszkole Publiczne Nr 33 przy ulicy Błogosławionej Karoliny 19.

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia wniosku będzie aktywna od 1 marca od godziny 9.00 po adresem:

• dla przedszkoli: https://naborp-kandydat.resman.pl/rzeszow 

• dla szkół podstawowych: https://naborsp-kandydat.resman.pl/rzeszow 

Na ww. stronach, oprócz „przycisku” umożliwiającego wygenerowanie wniosku, będą dostępne: oferta poszczególnych przedszkoli/szkół, szczegółowe terminy i kryteria rekrutacji, wzory dokumentów, obwody szkolne, instrukcje oraz aktualności dotyczące naboru.

Informacje dotyczące przyjmowania dzieci do przedszkoli i szkół znaleźć można również w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Edukacja” oraz na profilu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa w serwisie społecznościowym Facebook.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy