Reklama

Przy ul. Dołowej w Rzeszowie powstanie parking. Miasto wybrało wykonawcę projektu [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przy ul. Dołowej w Rzeszowie powstanie parking. Miasto wybrało wykonawcę projektu [MAPA] - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rusza pierwszy etap budowy parkingu przy ul. Dołowej. Wcześniej miał tam powstać budynek sądu okręgowego, jednak przygotowanie terenu pod inwestycje okazało się zbyt kosztownym przedsięwzięciem.

Od kilka lat mówiła się o tym, że tereny przy ul. Dołowej zostaną przeznaczone na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości, które planowało zbudować tam sąd okręgowy. Rzeczywistość zweryfikowała plany miasta i ministerstwa


- W związku z tym, że wcześniej ten teren był wykorzystywany jako wysypisko śmieci, to przygotowanie gruntu pod inwestycje wymagałoby jego wyczyszczenia do zera, co wiązałoby się z dużymi kosztami. 

- tłumaczy Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.  

Ministerstwo i miasto zmieniło plany. Jak wiadomo od dłuższego czasu, nowa siedziba sądu okręgowego powstanie na os. Drabinianka. Teren przy ul. Dołowej nie zostanie jednak pozostawiony jako pusta przestrzeń. 

Powstanie tam parking dla pracowników i interesantów sądu rejonowego zlokalizowanego przy ul. Kustronia. Będą mogli korzystać z niego także mieszkańcy. 

Zaczynamy od projektu

Zgodnie z zapisami w wieloletniej prognozie finansowej miasta, na utwardzenie terenu i wybudowanie parkingu miasto wyda 1,8 mln zł. 

W pierwszej kolejności wybrano wykonawcę projektu inwestycji. 16 lutego ogłoszono, że zadanie zostanie powierzone firmie BetaProjekt z Rzeszowa. Za stworzenie projektu parkingu (na powierzchni ok. 40 arach), który pomieści ok. 100 samochodów, wykonawca otrzyma 22 tys. zł.

Jednym z zadań wykonawcy będzie zaprojektowanie wjazdu oraz ciągów pieszych, które połączą parking z pl. im. Maurycego Allerhanda. Parking będzie jednopoziomowy.

- Wykonawca ma sześć miesięcy na wykonanie projektu. 

- zaznacza Artur Gernand.

rafal.bolanowski@korso.pl

Miejsce, w którym powstanie parking:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy