Reklama

Przy hali Podpromie będzie ponad 1000 miejsc parkingowych. Miasto pracuje nad projektem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przy hali Podpromie będzie ponad 1000 miejsc parkingowych. Miasto pracuje nad projektem - Zdjęcie główne

Parking pomiędzy halą Podpromie i Mostem Zamkowym | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Za przygotowanie dokumentacji projektowej budowy wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie będzie odpowiedzialna firma ARP Manecki z Krakowa. Projekt i jego realizacja ma kosztować ok. 11 mln zł.

Budowa wielopoziomowego parking przy hali Podpromie jest kluczowa, ponieważ to właśnie w tamtym obszarze centrum miasta powstanie w najbliższych latach najwięcej mieszkań


Koncepcja urzędników miejskich jest jasna. Na poziomie pierwszym parkingu (poziom gruntu) znajdzie się miejsce dla 273 samochodów osobowych, 23 autobusów i ponad 90 rowerów. Poziom drugi ma być przeznaczony dla 279 samochodów osobowych, zaś na poziomie trzecim będzie 315 miejsc dla samochodów osobowych, a poziom czwarty to 173 miejsca.

- Na przyszłym wielopoziomowym parkingu przy hali Podpromie w sumie ma być ponad 1000 miejsc dla samochodów osobowych.

-zaznacza Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa

Zaprojektowany ma zostać także nowy wjazd na parking od strony mostu Zamkowego, po stronie śródmieścia.

480 dni na projekt

Zaznaczmy, że już w lipcu br. władze miasta miały szanse podpisać umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej. Firma (również z Krakowa), która zadanie wyceniła na 370 tys. zł i wygrała przetarg, nie dostarczyła odpowiednich dokumentów, w związku z czym postępowanie unieważniono.  

Tym razem do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji zgłosiło się 10 firm

- Po weryfikacji ofert tylko dwie z nich były brane pod uwagę. Wybrana została oferta firmy ARP Manecki z Krakowa. Koszt wykonania dokumentacji projektowej to 757 680,00 zł. 

- tłumaczy Artur Gernand. 

Firma na dostarczenie dokumentacji projektowej będzie miała 480 dni od daty podpisania umowy. Wykonanie projektu i realizacja inwestycji została wyceniona łącznie na ok. 11 mln zł. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy