Reklama

Rzucał siekierą w stronę policjantów. Wysłano go do szpitala psychiatrycznego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rzucał siekierą w stronę policjantów. Wysłano go do szpitala psychiatrycznego - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo przeciwko 59-letniemu Andrzejowi K. Zaczęło się od gróźb kierowanych w stronę sąsiadków, skończyło na rzucaniu w stronę funkcjonariuszy węglem, talerzami, nożami, krzesłem oraz siekierą.

Zdarzenie miało miejsce 22 stycznia br. w Rzeszowie przy ul. Sikorskiego. Zgłoszenie dotyczyło gróźb pozbawienia życia, kierowanych w stronę sąsiadów. Ich autorem miał być 59-letni Andrzej K., który po przyjeździe czterech policjantów na miejsce zamknął się w domu i nie chciał wpuścić funkcjonariuszy. 


Akcja = reakcja

Mundurowym udało się w końcu dostać do wewnątrz przez piwnice, jednak na ich drodze stanął 59-latek, który nie zamierzał poddać się bez walki

- Zaatakował wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji, w ten sposób, że rzucał w ich kierunku węglem, talerzami, nożami, krzesłem, taboretem, a na koniec również siekierą oraz uderzał ich metalowym prętem.

- wyjaśnia Wojciech Przybyło, Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów.

Gdy „arsenał” 59-latka wyczerpał się, funkcjonariuszom udało się go obezwładnić. Został przewieziony do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał do dnia 18 lutego 2021 r. Następnie został zatrzymany do niniejszej sprawy. Na skutek jego ataku dwóch funkcjonariuszy doznało obrażeń ciała.

Areszt i możliwy wyrok

W związku z opisanym zdarzeniem prokurator przedstawił Andrzejowi K. zarzuty popełnienia przestępstw kierowania gróźb karalnych wobec członka rodziny i czynnej napaści na funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji i spowodowanie u dwóch z nich obrażeń ciała.

- Andrzej K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

- zdradza Wojciech Przybyło.

Wobec podejrzanego skierowano w dniu 19 lutego 2021 r. do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wniosek został przyjęty przez sąd. 

- Przewieziono go na oddział szpitalny Aresztu Śledczego w Krakowie przy ulicy Montelupich.

- czytamy na portalu Rzeszów-News.pl.

Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy