Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Radni wyrazili zgodę na wykup działek!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Radni wyrazili zgodę na wykup działek! - Zdjęcie główne

Wizualizacja Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Do realizacji inwestycji przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie niezbędne jest pozyskanie trzech działek. Radni wyrazili zgodę na ich wykup. Rozmowy z właścicielami odnośnie ceny sprzedaży mają się odbyć w drugiej połowie kwietnia br.

Marek Bajdak, pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa, informował o problemach związanych z budową Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki już w pierwszym tygodniu pracy w rzeszowskim Ratuszu


Aby inwestycja mogła ruszyć, miasto musi stać się właścicielem wszystkich działek, które obejmuje projekt inwestycji. Zgodę na ich wykup wyrazili radni na wtorkowej (30 marca) sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Chodzi o ok. 20 arów, które należą do prywatnych właścicieli. To teren pomiędzy stadionem a budynkiem klubu. Jedna działka należy też do Resovii, ale zgodnie z deklaracją władz klubu, zostanie ona nieodpłatnie przekazana na rzecz miasta. Prace nad podziałem gruntów są już na ukończeniu.

- Geodeta zakończył już wszystkie pomiary, teraz wydział geodezji musi je zatwierdzić. Właściciele działek mogą się oczywiście odwołać na tym etapie, ale mam zapewnienie, że tak nie będzie, że zrzekną się tej możliwości. Dzięki temu zakładam, że między 15 a 20 kwietnia będziemy już po rozmowach cenowych, gotowi do podpisania aktu notarialnego. 

– wyjaśniał prezydent Marek Bajdak.

Budowa nowego obiektu wyniesie ok. 100 mln złotych. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków samorządu województwa podkarpackiego oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

- Dopiero jak miasto stanie się właścicielem wszystkich gruntów, będziemy mogli złożyć wniosek o pozwolenie na budowę a także ubiegać się formalnie w ministerstwie sportu o dofinansowanie na inwestycję. 

– informuje Bajdak.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy