Reklama

Nowe autobusy przyjechały do stolicy innowacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paula Chruścicka / Urząd Miasta Rzeszowa

Nowe autobusy przyjechały do stolicy innowacji - Zdjęcie główne

Autobus napędzany gazem CNG | foto Paula Chruścicka / Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Firma Autosan dostarczyła kolejnych siedem autobusów gazowych dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zakup nowoczesnych, ekologicznych pojazdów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Siedem gazowych, 12-metrowych autobusów wyprodukowanych w fabryce Autosan jest już w Rzeszowie. Obecnie trwa ich odbiór. Kolejne siedem „gazowców" do Rzeszowa dotrze 19 kwietnia. 


Ostatnia partia ekologicznych pojazdów – sześć sztuk – przyjedzie 26 kwietnia. 

- Wtedy zakończy się proces dostawy ostatniej partii gazowych autobusów z Sanoka, które miasto Rzeszów kupiło w ramach jednego przetargu.

- wyjaśnia Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa

Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan została podpisana w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. 

Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, liczy 221 autobusów, z czego 102 to pojazdy napędzane gazem

Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122 sztuki, czyli ponad połowę całego taboru.

Autobusy Sancity 12LF CNG przystosowane są do przewozu 27 pasażerów na miejscach siedzących. Wyposażone zostały m. in. w systemy informacji pasażerskiej, monitoringu, detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomaty obsługujące zarówno płatności gotówkowe jak i realizowane za pomocą kart płatniczych oraz bramki liczące potoki pasażerskie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy