Reklama

Nowe autobusy gazowe przyjechały do Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Autosan

Nowe autobusy gazowe przyjechały do Rzeszowa - Zdjęcie główne

Autobusy dostarczone 23 listopada. | foto Autosan

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Firma Autosan dostarczyła do stolicy województwa podkarpackiego siedem autobusów gazowych. To nie koniec dostawy.

Władze miasta Rzeszowa jeszcze w listopadzie ubiegłego roku podpisały z firmą Autosan umowę na dostarczenie 60 autobusów napędzanych gazem CNG. Firma z Sanoka za dostawę pojazdów zainkasowała 81 mln zł. 

Według podpisanej umowy, autobusy miały docierać do stolicy innowacji partiami. Pierwsze 20 sztuk dotarło do miasta początkiem 2020 roku i w kwietniu wyjechały na ulice. Kolejne siedem sztuk dotarło do Rzeszowa 23 listopada br. 

- 27 autobusów już dotarło. Kolejne 13 sztuk odbierzemy do 7 grudnia. Planujemy, że do końca roku nowo dostarczone autobusy wyjadą na ulicę. 

- wyjaśnia Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

Ostatnia partia 20 autobusów napędzanych gazem ma trafić do Rzeszowa w pierwszym kwartale 2021 roku. 

Autobusy Sancity 12LF CNG przystosowane są do przewozu 27 pasażerów na miejscach siedzących. Wyposażone zostały m. in. w systemy informacji pasażerskiej, monitoringu, detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomaty obsługujące zarówno płatności gotówkowe jak i realizowane za pomocą kart płatniczych oraz bramki liczące potoki pasażerskie.

  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE