Reklama

Miliony złotych na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 1 cze 2021 21:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów To był pracowity dzień dla ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego na Podkarpaciu. Po wizycie w Tarnobrzegu wicepremier pojechał do Rzeszowa i tam przekazał ważne i radosne nowiny dla fanów sportu w Rzeszowie.

Potężne pieniądze na inwestycje w sporcie "przywiózł" do Rzeszowa minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. To koniec wstydu dla stolicy Podkarpacia i tylko na starych zdjęciach będziemy oglądać w jakich warunkach pracowali sportowcy na obiekcie Resovii.

CZYTAJ TAKŻE:

Przekazanie dotacji w wysokości 60 milionów złotych na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego to świetna nowina dla piłkarzy, lekkoatletów i fanów sportu Resovii. Projekt budowy PCLA jest już gotowy. Centrum lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu Resovii przy ulicy Wyspiańskiego. Do dyspozycji sportowców ma być kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. Inwestycja ma kosztować około 120 mln złotych. Dofinansowana ma być z budżetu samorządu województwa oraz Rzeszowa.

- Wizytujemy piękne miejsce, wspaniały stadion, na którym od lat jest wyczekiwana właśnie ta inwestycja. Podpisałem plan inwestycyjny na ten rok w obszarze inwestycji strategicznych dla sportu i na tej liście znalazły się dwie inwestycje rzeszowskie. To jest dobra wiadomość, którą warto się podzielić, bo jak widzimy jest to miejsce tętniące sportem. To centrum jeszcze mocniej zgromadzi młodzież z całego Podkarpacia, więc jest to miejsce, w które trzeba inwestować i rozwijać jego infrastrukturę. Sport powszechny dotyczyć powinien wszystkich grup wiekowych. Cieszę się, że jesteśmy w stanie coś takiego w Polsce realizować, choć jest to jedna z bardzo wielu inwestycji.

- powiedział Piotr Gliński.

 

Za wsparcie dziękowali szef Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki Janusz Mazur, a także prezes CWKS Resovii Rzeszów S.A., Adrian Rudawski.

- Wykonany został właśnie milowy krok, na który czekaliśmy od wielu lat. Jako prezes piłki nożnej, myśląc o drużynie seniorskiej występującej na zapleczu ekstraklasy, jestem bardzo szczęśliwy, że nasi zawodnicy, trenerzy będą mogli w godnych warunkach trenować i rozgrywać mecze. To właśnie tutaj na naszym obiekcie przy ulicy Wyspiańskiego powstanie piękny stadion i za to chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłożyli do tego starań. Z niecierpliwością wyczekujemy rozpoczęcia prac budowlanych.

- mówił Adrian Rudawski.

Druga inwestycja w Rzeszowie, która będzie dofinansowana z budżetu ministerstwa sportu, wiąże się z dokończeniem przebudowy basenu przy ulicy Matuszczaka. Obiekt ma być profesjonalnym zapleczem treningowym dla takich dyscyplin sportowych jak skoki do wody, pływanie, pływanie synchroniczne, nurkowanie i piłka wodna. Mają być w nim także organizowane ogólnopolskie i międzynarodowe zawody sportowe. Koszt tej inwestycji to 12,5 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy