Reklama

Marek Bajdak odchodzi. Podsumowujemy jego pracę na stanowisku prezydenta Rzeszowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszów

Marek Bajdak odchodzi. Podsumowujemy jego pracę na stanowisku prezydenta Rzeszowa - Zdjęcie główne

Marek Bajdak | foto UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Po trzech miesiącach kierowania Rzeszowem, jako pełniący obowiązki prezydenta, w piątek 18 czerwca, pracę zakończył Marek Bajdak. Na przedpołudniowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu dziękował za owocną współpracę.

Marek Bajdak, w lutym 2021 roku, po złożeniu mandatu przez ówczesnego Tadeusza Ferenca, został mianowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego na pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa. 58-letni Marek Bajdak przed objęciem funkcji w rzeszowskim Ratuszu był urzędnikiem, dyrektorem wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Przyszedł do tego urzędu wraz z władzami PiS w 2016 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Od początku było wiadome, że nowy komisarz Rzeszowa, będzie zajmował się aspektem technicznym, a nie politycznym. O takie ukierunkowanie walczyli wszyscy kandydaci. Skupił się przede wszystkim na dopięciu rozpoczęciu budowy inwestycji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego czy drogi południowej.

8 czerwca komisarz Rzeszowa poinformował o złożeniu wniosku o budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego. Wcześniej tymczasowy prezydent Rzeszowa podjął decyzję o odkupie dwóch około 20 arowych działek od prywatnych właścicieli. Ostatecznie wniosek czeka na analizę formalno-prawą. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki może liczyć także na wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Sportu, zgodnie z zapowiedziami ministra Piotra Glińskiego. 

Marek Bajdak postanowił także, przynajmniej chwilowo, zawiesić kilkanaście tzw. Wuzetek. Oprócz ul. Spacerowej i Podwisłocze między innymi na ul. Bałtyckiej, św. Filipa, Słocińskiej czy Na Skały. Zawieszone postępowania dotyczyły zarówno wysokich bloków, domów w zabudowie szeregowej, jak i budynków jednorodzinnych. Łącznie zawieszono takich postępowań trzynaście. 

- Te decyzje o zawieszeniu wuzetek to częściowo efekt kontroli jaką NIK prowadzi w urzędzie, a dotyczy ona właśnie terenów zielonych. Postępowania będą sukcesywnie zawieszane do czasu uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

- informował pod koniec kwietnia Marek Bajdak.

CZYTAJ TAKŻE:

Pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak miał już okazję rozmawiać, ponad półtorej godziny, z prezydentem-elektem Konradem Fijołkiem.

- Konieczne, co będzie do załatwienia w pierwszej kolejności przez nowego prezydenta to budowa wiaduktu od ul. Wyspiańskiego do Hoffmanowej.

- informował w piątek Bajdak.

W poniedziałek Marek Bajdak pojawi się także w Ratuszu, gdzie oficjalnie pożegna się ze swoimi dotychczasowymi pracownikami. O godzinie 14 weźmie udział w uroczystej sesji Rady Miasta, gdzie ślubowanie na prezydenta miasta złoży Konrad Fijołek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy