Reklama

Resovia Residence w całej okazałości. Tak ma wyglądać 100-metrowy wieżowiec [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Maciej Łobos, architekt i szef firmy MWM Architekci oraz Krzysztof Karwański przedstawili plany Resovia Residence. Kompleks kilkuset mieszkań ma powstać przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie, tuż przy stadionie Resovii.

W projektowanym kompleksie budynków przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie, którego łączna powierzchnia wynieść ma kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych, znaleźć się ma 600 mieszkań, w których zamieszka około 2 tysiące ludzi. Do lokalów będzie można wykupić miejsca postojowe, których planuje się 1200. Prawie wszystkie zlokalizowane będą w parkingu podziemnym. Na parterach budynków zlokalizowane będą punkty usługowe czy handlowe. Najwyższy z wieżowców ma mieć 100 metrów wysokości, a cała inwestycja może zostać zakończona w 2024 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Projektanci musieli zmierzyć się z szeregiem pytań internautów, sugerujących także, że inwestycja jest póki co niezgodna z prawem. Obecnie nie ma tam planu, który pozwala budować takiego rodzaju zabudowę. Projektant odpowiadał, że celem jest działanie na rzecz zmiany planu zagospodarowania.

- Nie pokazujemy projektu, który ma uzyskać pozwolenie na budowę, tylko ideę jak chcielibyśmy zagospodarować działkę i na tej podstawie Rada Miasta mogłaby uchwalić plany miejscowe.

- mówił Maciej Łobos.

Krzysztof Karwański zapewniał, że przyszła inwestycja nie będzie kolidować z budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Jak wskazywał oba podmioty (deweloper RRD Sp. z o.o. i CWKS Resovia) podejmują wspólne uzgodnienia oraz podpisały umowy dowodzące, są oni w dobrych stosunkach partnerskich, wspólnie współpracując. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy