Reklama

Reklama

Wyburzono budynek przy stadionie Resovii Rzeszów. To początek potężnej inwestycji mieszkaniowej?

Opublikowano: 14 listopada 2020 16:28
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rzeszow Budynek, który znajdował się przy ul. Wyspiańskiego zrównano z ziemią. Kilkanaście lat temu mówiono o tym, że powstanie tam centrum handlowe z hotelem. Rozbiórka starej budowli oznacza tylko jedno – rozpoczęcie nowej inwestycji mieszkaniowej.

Reklama

Plany budowy hotelu sportowego spełzły na niczym. W ostatnim czasie budynek stanowił schronienie dla bezdomnych i nic nie zapowiadało, żeby inwestor miał uczynić cokolwiek, aby wywiązać się z kilkunastoletniej obietnicy. 

Właściciel terenu zdecydował o wyburzeniu budynku, ponieważ m.in. na tym terenie planowane jest rozpoczęcie jednej z największych inwestycji mieszkaniowych w mieście. Chodzi o budowę wieżowców przy al. Witosa i ul. Wyspiańskiego.

Według proponowanej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który udostępniono do wglądu publicznego 13 października br., pomiędzy trybuną wschodnią stadionu, jednostką wojskową, ul. Wyspiańskiego i al. Witosa, deweloper ma otrzymać zgodę na wybudowanie ośmiu budynków. Poprzedni plan mówił jedynie o zabudowie działki tuż przy al. Witosa.

fot. BRMR / Jedna z możliwych koncepcji zabudowy. 

Ostatni głos mają radni 

Do 13 listopada mieszkańcy mogli składać uwagi do proponowanej zmiany w planie. Na ten moment nie wiadomo jakie będą one miały wpływ na ostateczną treść uchwały, która pojawi się na sesji Rady Miasta Rzeszowa. Głosowanie, dotyczące uchwały zmieniającej istniejący plan, będzie miało miejsce najprawdopodobniej w grudniu. Jeżeli miejscy rajcy wydadzą zgodę na zmianę, to jednocześnie zgodzą się na realizację inwestycji w opisanym poniżej wymiarze. 

- Wielu radnych często jest zbulwersowanych, kiedy w kuluarach mówią o jakiejś uchwale. Gdy jednak przyjdzie czas na głosowanie, zapominają o tym co mówili kilka chwil wcześniej. 

- tłumaczy nam jeden z radnych.  

fot. BRMR / Działki oznaczone kolorem żółtym należą do dewelopera i to na nich powstaną wieżowce. Teren oznaczony kolorem fioletowym to przestrzeń, gdzie powstanie lodowisko.

Na terenie oznaczonym kolorem żółtym (chodzi o teren przy al. Witosa) dopuszcza się budowę jednego wieżowca o wysokości nie większej niż 90 m i trzech wieżowców o wysokości nie większej niż 65 metrów. Z kolei na terenie oznaczonym tym samym kolorem (tym razem przy stadionie) może powstać jeden wieżowiec o wysokości nie większej niż 126 metrów i trzy wieżowce o wysokości nie większej niż 65 metrów.

W ramach planu powstać ma także nowa jednopasmowa droga wewnętrzna pomiędzy budynkami i wschodnią trybuną. Jej przebieg zaplanowano następująco: od ul. Wyspiańskiego wzdłuż działki i terenu, na którym powstanie lodowisko aż do al. Witosa z „wylotem” przy jednostce wojskowej.

 

[email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.