Reklama

Kontrole maseczek w autobusach. Za jej brak grozi 500 zł mandatu! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Zwiększa się liczba zakażeń koronawirusem, a mimo to, wielu pasażerów transportu publicznego, pomimo obowiązku, nie zakrywa maseczką ust i nosa. W związku z tym policja zapowiada kontrole przestrzegania tego nakazu.

Rzeszowscy policjanci powracają do sprawdzania pasażerów autobusów, czy używają maseczki. Za ich brak grozi mandat od 20 do 500 złotych. Posypały się już pierwsze kary.

– Od 15 września rzeszowscy policjanci przeprowadzili 132 kontrole w rzeszowskich autobusach miejskich. Wobec 17 osób, które nie miały maseczek, zastosowali pouczenia, a 13 osób zostało ukaranych mandatami w wysokości nie wiekszej niż 100 złotych. W związku ze wzrostem zachorowań planujemy nasilenie kontroli w autobusach. 

 – poinformował nas nadkom. Adam Szeląg, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ani kierowca, ani rewizorzy, nie mają prawa kontroli przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa. Mają je tylko służby porządkowe i pracownicy sanepidu. 

Nie ulega wątpliwości, że na autobusach się nie skończy. Przypomnijmy, że używanie maseczek jest obowiązkowe w zamkniętej przestrzeni publicznej: w placówkach służby zdrowia, sklepach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach masażu czy nawet na stadionie.

- Chcemy, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia.

- mówił podczas ostatnich wypowiedzi medialnych Minister Zdrowia Adam Niedzielski. 

Oczywiście istnieją możliwości zwolnienia od obowiązku zakrywania ust i nosa. Odbywa się to przede wszystkim ze względów zdrowotnych, na postawie zaświadczenia lekarskiego.

Niewykluczone jest, że używanie maseczek zostanie wprowadzone także w przestrzeni otwartej. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy