Reklama

Konrad Fijołek w obecności Pawła Tanajno: Obniżmy opłaty za wynajem ogródków letnich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Komitet Wyborczy Wyborców Konrada Fijołka "Rozwój Rzeszowa 2.0"

Konrad Fijołek w obecności Pawła Tanajno: Obniżmy opłaty za wynajem ogródków letnich - Zdjęcie główne

Przy mikrofonach (od lewej): Konrad Fijołek i Paweł Tanajno | foto Komitet Wyborczy Wyborców Konrada Fijołka "Rozwój Rzeszowa 2.0"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Przedstawiciel Strajku Przedsiębiorców pojawił się w Rzeszowie. Wraz z Konradem Fijołkiem, kandydatem na prezydenta Rzeszowa mówili o ulgach, jakie planują wprowadzić dla przedsiębiorców, którzy w tym sezonie wydzierżawili przestrzeń pod ogródki letnie na rzeszowskim Rynku.

Paweł Tanajno na wstępie zaznaczył, że ewentualne poparcie kandydatury Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa będzie uzależnione od podjętych przez niego działań, dotyczących ułatwienia życia przedsiębiorców. 


- Nie powiem dzisiaj, że Strajk Przedsiębiorców popiera kandydata. Mamy kontrakt i jeżeli ten kontrakt wejdzie w życie, i rada miasta wprowadzi udogodnienia dla branży, które są zamknięte, to ja mogę powiedzieć, że my wtedy weźmiemy aktywny udział w kampanii pana Fijołka. 

- oznajmił Tanajno. 

Co obniżą?

O jakich ulgach mowa? Chodzi m.in. o opłaty wynikające z zajęcia terenu rynku pod ogródek letni. 

- Chcemy doprowadzić do tego, żeby opłaty zarówno za zajęcie terenu Rynku pod ogródek jak i zajęcie pasa drogowego, w którym opłacane są ogródki wystawione przy deptakach i drogach w centrum miasta, aby te opłaty były jednolite i obniżone. Chcemy dać możliwość podniesienia się naszym przedsiębiorcom. 

- tłumaczył Fijołek. 

Co więcej, kandydat na prezydenta Rzeszowa chciałby, aby ogródki mogły przyjąć więcej klientów z zachowaniem standardów reżimu sanitarnego. Szczegóły mamy poznać po świętach wielkanocnych. Fijołek chciałby zwołać sesję nadzwyczajną i przedstawić na niej odpowiedni projekt uchwały. Jeżeli radni przyjmą proponowane zmiany, sztab wyborczy Fijołka zyska kolejnego zwolennika.

- My koncentrujemy się na faktach. 

- podkreślał Tanajno.  

Ile obniżą?

Przetarg na 33 ogródki rozstrzygnięto 23 marca br. Przestrzeń Rynku wydzierżawiono 18 restauracjom i pubom. 6 postawi hotel Bristol, 3 – Lord Jack, po 2 ogródki: Hotel Ambasadorski, Coctail Culture, Soda, Ceska Hospoda, Nora Aktora, Zest, Remont i Prohibicja, po 1 - Pewex, Radość, Kuk Nuk, Palce Lizać, Italia Da Bere, BUE BUE, Corner i Rdza.

Umowa pomiędzy właścicielami lokali i miastem obowiązuje od 1 kwietnia do 31 października br., jednak w związku z sytuacją pandemiczną nie ma możliwości, aby  ogródki obecnie funkcjonowały. 

- Za dni, kiedy z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju ogródek nie będzie mógł przyjmować gości, restaurator nie ponosi opłat wynikających z dzierżawy. Właściciele będą płacić, kiedy przepisy pozwolą na prowadzenie ogródków.

 – tłumaczy Artur Gernard, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z umową, za metr kwadratowy ogródka przedsiębiorcy mają płacić 1,20 zł miesięcznie. Konrad Fijołek chciałby, aby ta opłata została znacząco zmniejszona. 

- Myślę o obniżce 50-70 %proc. 

- tłumaczył kandydat na prezydenta Rzeszowa podczas konferencji prasowej. 

Proponowanych zmian, które mają się znaleść w projekcie uchwały jest więcej. Mowa m.in. o przesunięciu II raty opłaty koncesyjnej na koniec roku, a nawet możliwość jej umorzenia oraz możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni pod ogródki gastronomiczne.

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy