Reklama

Tadeusz Ferenc oficjalnie ogłosi rezygnację w swoje 81. urodziny! Kto na jego miejsce?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

 Tadeusz Ferenc oficjalnie ogłosi rezygnację w swoje 81. urodziny! Kto na jego miejsce? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Wszystko wskazuje na to, że w środę (10 lutego) prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnuje z funkcji pełnionej od 2002 roku! Co czeka miasto po ogłoszeniu tej decyzji?

Już jutro w ratuszu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta, który oficjalnie przebywa na urlopie wypoczynkowym do 25 lutego. 


Problemy ze zdrowiem

Informacje o domniemanej rezygnacji podały Nowiny24.  Powodem podjęcia tej decyzji ma być stan zdrowia, który pogorszył się w wyniku zarażenia koronawirusem. 

W tym roku Tadeusz Ferenc już dwukrotnie przebywał w szpitalu. 13 stycznia br. został hospitalizowany w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie z powodu zakażenia koronawirusem. Choć 21 stycznia opuścił szpital, to dzień później został przewieziony z wysoką gorączką do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 na ulicę Szopena. 2 lutego wrócił do domu.

Na pytanie, zadane rzecznikowi prezydenta, czy prezydent faktycznie rezygnuje, otrzymaliśmy jedynie odpowiedź, że 10 lutego jest planowana konferencja prasowa

- Jutro jest konferencja prasowa. Nie będziemy do tego czasu wchodzić w żadne dywagację. 

- tłumaczy krótka Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Co jeśli zrezygnuje?

Jeżeli na jutrzejszej konferencji prasowej prezydent Ferenc faktycznie zrezygnuje ze stanowiska, to zrobi to w dzień swoich 81. urodzin. Przypomnijmy, że Tadeusz Ferenc jest prezydentem Rzeszowa od 2002 roku. Od tamtego czasu regularnie nokautował kontrkandydatów w wyborach. 

Po rezygnacji prezydenta do ratusza wkroczy komisarz,  wyznaczony przez premiera i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kto może zostać komisarzem? Największe szanse na czasowe objęcie prezydentury ma Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Wśród kandydatów wymienia się także Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości.

Przedterminowe wybory

Komisarz „przejmie” miasto do czasu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów. Murowanym kandydatem na prezydenckie stanowisko będzie Konrad Fijołek, szef proprezydenckiego klubu radnych Rozwój Rzeszowa oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Jego głównym przeciwnikiem w walce będzie zapewne reprezentant Prawa i Sprawiedliwości. Tutaj nie ma jednak jasności co do personaliów kandydata. 

- Jest zdecydowanie za wcześnie, żeby się tym zajmować. Gdy potwierdzą się te doniesienia, to otworzy się zupełnie nowy rozdział w historii Rzeszowa. 

- wyjaśnia Marcin Fijołek, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie. 

Wybór rozstrzygnie się zapewne pomiędzy Ewą Leniart, która z uwagi na zajmowane stanowisko i prowadzoną politykę jest idealnym kandydatem PiS-u oraz Marcinem Warchołem, który dzięki aktywności w związku z przejęciem przez miasto Zamku Lubomirskich, stara się pozyskać sympatię mieszkańców. Działania członka Solidarnej Polski nie cieszą się aprobatą polityków partii rządzącej.

Wszystko to jednak dywagację zależne od informacji, jaką usłyszymy na jutrzejszej konferencji prasowej.

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy