Reklama

Tadeusz Ferenc rezygnuje! Koniec pewnej samorządowej epoki w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszów

Tadeusz Ferenc rezygnuje! Koniec pewnej samorządowej epoki w Rzeszowie - Zdjęcie główne

foto UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek pojawiła się informacja o rezygnacji Tadeusza Ferenca ze stanowiska prezydenta Rzeszowa.

81-letni Tadeusz Ferenc ma zrezygnować z funkcji prezydenta Rzeszowa!

Ma to związek ze stanem zdrowia, który nie jest najlepszy po ostatnich wizytach w szpitalu. Ferenc ostatnio cierpiał z powodu koronawirusa. Konferencja prasowa w tym temacie ma się odbyć w środę, 10 lutego.

CZYTAJ TAKŻE:

TADEUSZ FERENC: ma 81 lat. W latach 2001–2002 zasiadał w Sejmie IV kadencji, został wybrany z ramienia SLD w okręgu rzeszowskim.

10 listopada 2002 utracił mandat poselski w związku z wyborem na urząd prezydenta miasta Rzeszowa. W 2006 został wybrany na kolejną kadencję w wyborach samorządowych, otrzymując prawie 77% wszystkich głosów. W 2010 ponownie wygrał wybory w pierwszej turze, zdobywając ponad 53% głosów. W wyborach z 1997 (startując z ramienia KKW SLD) i 2011 (startując z własnego komitetu pod nazwą "Rozwój Podkarpacia") bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora. W 2014 po raz czwarty wybrano go na urząd prezydenta Rzeszowa z poparciem około 66% głosów.

W 2015 był jednym z założycieli komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. W wyborach w tym samym roku ponownie kandydował jako niezależny do Senatu. W 2018 ponownie został prezydentem Rzeszowa z wynikiem około 64% głosów. W 2019 zrezygnował z członkostwa w SLD. Przed wyborami prezydenckimi w 2020 poparł Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Czas spędzony jako włodarz Rzeszowa wykorzystał na wiele inwestycji miejskich. Rzeszów stał się prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim.

KTO BĘDZIE TERAZ RZĄDZIŁ MIASTEM?

Jeśli w środę Tadeusz Ferenc zrezygnuje ze stanowiska to wtedy Premier RP będzie musiał powołać komisarza wyborczego. Przyspieszone wybory odbędą się w ciągu 90 dni od rozpoczęcia pracy komisarza. Należy się zatem spodziewać, że komisarzem zostanie ktoś związany z Prawem i Sprawiedliwością.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy