Reklama

Jeden ze szpitali w Rzeszowie będzie w całości dedykowany pacjentom z koronawirusem!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Jeden ze szpitali w Rzeszowie będzie w całości dedykowany pacjentom z koronawirusem! - Zdjęcie główne

Na zdjęciu(przy mikrofonach): Ewa Leniart | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Sytuacja epidemiologiczna w regionie robi się coraz trudniejsza. Wojewoda podkarpacki zdecydowała, że szpital MSWiA w Rzeszowie od tego tygodnia będzie przeznaczony w całości dla pacjentów z Covid-19: „Mam nadzieje, że będzie to ostatnia tego rodzaju fala, która dotyka Podkarpacie” – przyznała Ewa Leniart.

Od kilkunastu dni mierzymy się w województwie podkarpackim z kolejną falą zwiększonej ilości zachorowań na Covid-19. Najnowsze informacje związane z pandemią na Podkarpaciu nie należą do najlepszych. 


Zmiana funkcji szpitala MSWiA

W poniedziałek (22 marca) przed południem wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oznajmiła, że do walki z koronawirusem niezbędne są kolejne działania i dotyczą one przede wszystkim szpitala MSWiA w Rzeszowie.

- W związku z tym, że ta ilość chorych w Rzeszowie i powiecie Rzeszowskim jest zdecydowanie największa, podjęłam decyzję, że szpital MSWiA, który spełnia rolę szpitala patronackiego dla oddziału tymczasowego, będzie w całości dedykowany pacjentom z koronawirusem. 

- zaznaczyła wojewoda. 

Na dzień dzisiejszy na terenie województwa hospitalizowanych jest 1724 pacjentów z koronawirusem – 193 wymaga wsparcia respiratorowego. Biorąc pod uwagę znaczny przyrost zachorowań w ostatnich dniach, te liczby mogą się diametralnie zmienić. 

- Mamy zapas łóżek zwykłych i łóżek respiratorowych. Nie mniej jednak w związku z tym, że cały ubiegły tydzień każdy dzień przynosił liczbę nowych zachorowań przekraczających tysiąc przypadków na dobę, zakładamy, że ilość hospitalizacji, która nastąpi w tym tygodniu, będzie bardzo znacząca. 

- tłumaczyła Ewa Leniart. 

Już teraz pacjenci z koronawirusem odsyłani są do szpitali w województwie małopolskim. W miniony weekend korzystano ze wsparcia szpitali m.in. w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie trafiło 10 pacjentów i Gorlicach

- Mamy nadzieje, że będzie to ostatnia tego rodzaju fala, która dotyka Podkarpacie. 

- mówiła w poniedziałek rano konferencję Ewa Leniart. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy