Reklama

Policja ma stosować zasadę "zero tolerancji dla łamania obostrzeń sanitarnych"

Opublikowano:
Autor:

Policja ma stosować zasadę "zero tolerancji dla łamania obostrzeń sanitarnych" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 marca cała Polska to strefa czerwona, gdzie obowiązują nowe obostrzenia sanitarne. Sytuacja jest na tyle poważna, że mundurowi zapowiadają wzmożone patrole na ulicach i "politykę zero tolerancji" dla łamiących prawo.

Policja ma zdecydowanie reagować na łamanie obostrzeń epidemicznych. Uliczne patrole będą szczególnie zwracać uwagę na miejsca gromadzenia się osób, transport publiczny, placówki handlowe, ale także i obiekty sportowe, miejsca organizacji wesel i dyskotek.

CZYTAJ TAKŻE:

- Będą wzmożone kontrole razem z pracownikami inspekcji sanitarnej. Osoby, które będą łamały obostrzenia dotyczące zachowania określonego dystansu, zakrywania ust i nosa, muszą się liczyc z konsekwencjami prawnymi.

- mówi inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji w Warszawie w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

KARA ZA BRAK MASECZKI:

Policja za brak maseczki wystawia mandaty nawet do 1 tys. zł. Taką wysokość przewiduje znowelizowana jeszcze w listopadzie 2020 r. ustawa antycovidowa. Przepisy sankcjonują nakładanie mandatów na osoby zdrowe, które uchylają się od obowiązku noszenia maseczek. Policja może też skierować sprawę do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 do nawet 30 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy