Reklama

Tekst rozporządzenia "w ostatniej chwili". Poznaj obostrzenia obowiązujące od 20 marca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tekst rozporządzenia "w ostatniej chwili". Poznaj obostrzenia obowiązujące od 20 marca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Dopiero na kilka godzin przed północą pojawił się tekst rozporządzenia o obostrzeniach sanitarnych, które zaczynają obowiązywać od 20 marca. Odstępy 1,5 m w miejscach publicznych, nakaz noszenia maseczek, czy otwarte są biblioteki? Sprawdzamy co takiego przygotował dla nas rząd, poznaj ograniczenia, które będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Cała Polska jest już strefą czerwoną. Poznajcie obostrzenia, które będą obowiązywać do 9 kwietnia. Mamy cały tekst rozporządzenia i wiemy już jak będzie wyglądała sprawa treningów w obiektach sportowych, poruszania się transportem publicznym, czy też odwiedzin w sklepach.

CZYTAJ TAKŻE:

OBOSTRZENIA - podstawowe informacje:

  • zamknięte zostaną wszystkie obiekty sportowe (będą otwarte dla atletów sportu zawodowego, treningów dla reprezentantów kraju, a także dzieci i młodzieży biorących udział we współzawodnictwie sportowym - zawody odbywają się bez udziału widzów), baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej), hotele (są wyjątki, otwarte tnp. hotele robotnicze) i placówki kulturalne (zamknięte zostają muzea, galerie, teatry, a otwarte w reżimie sanitarnym pozostają biblioteki);
  • działalność galerii handlowych zostanie znacznie ograniczona - oprócz sklepów spożywczych i aptek funkcjonować w nich będą mogły: usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe czy pralnie, restauracje tylko "na wynos";
  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych przejdą na nauczanie w trybie zdalnym
  • minister zdrowia apeluje do pracodawców o przejście na tryb pracy zdalnej - poza pracownikami jednostek sądowych.
 

W SAMOLOCIE I KOŚCIELE

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym i różnego rodzaju turnusach tego typu będzie negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Podobnie jest w przypadku leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej. Negatywny wynik testu będzie też warunkiem przyjęcia do hospicjum stacjonarnego i oddziału medycyny paliatywnej.

Pasażerem samolotu nie będzie mogła być osoba, które nie spełni szeregu kryteriów, na przykład, gdy jego temperatura jest równa lub przekracza 38 st. C. Konieczne jest też złożenie oświadczenia o stanie zdrowia i zakrywanie ust i nosa w czasie lotu.

W budynkach i innych obiektach kultu religijnego przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, może znajdować się nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny. Niezbędne są też maseczki zasłaniające usta i nos.

W tekście rozporządzenia jest informacja o poruszaniu się w miejscach publicznych z odstępem 1,5 m - są oczywiście wyjątki: opieka nad dziećmi do 13 roku życia, osobą z orzeczoną niepełnosprawnością, osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie, albo respektowanie nakazu zasłaniania ust i nosa. Wskazane są też zmiany w ilości osób, które mogą jednocześnie korzystać z transportu publicznego.

Nie zostały zmienione zasady dotyczące nakazu zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy