Reklama

Rząd planuje kolejne obostrzenia! Jesteśmy o krok "od narodowej kwarantanny"!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Rząd planuje kolejne obostrzenia! Jesteśmy o krok "od narodowej kwarantanny"! - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Należy się spodziewać kolejnych rekordów zakażeń koronawirusem w Polsce, a w związku z tym rząd może sięgnąć po kolejne restrykcje. Szacunki ekspertów są zatrważające i mówią nawet o 40 tysiącach nowych zakażeń na dobę! Czy rząd "po cichu" pracuje nad ustawą, która wprowadzi zakaz wychodzenia z domów?

- W najbliższych tygodniach należy się spodziewać kolejnych rekordów zakażeń koronawirusem w Polsce, a w związku z tym rząd może sięgnąć po kolejne restrykcje.

- mówi główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzeja Horbana.

CZYTAJ TAKŻE:

40 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ!

Według opinii profesora szczyt fali może oznaczać nawet 40 tysięcy zakażeń na dobę, a to jest zagrożenie dla wydolności służby zdrowia. Dlatego już teraz rząd pracuje nad kolejnymi obostrzeniami, które być może trzeba będzie wprowadzić w życie. Twardy lockdown miałby objąć: usługi fryzjerskie, kosmetyczne, optyczne, księgarnie, salony prasowe czy sklepy z artykułami budowlanymi lub elektronicznymi. 

- Będziemy poszukiwali większego stopnia obostrzeń, ale na razie jest to sytuacja hipotetyczna.

- mówił na antenie Polsatu News minister zdrowia Adam Niedzielski.

USADZĄ NAS W DOMACH?

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo informacji o możliwym zakazie opuszczania domów w trakcie okresu świątecznego. Choć oficjalnie Adam Niedzielski zdementował te plotki, tak w czwartek Onet wskazał, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwają prace nad prawem, które pozwoli na takie obostrzenia. Ma to być ostateczność.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Sąd Najwyższy orzekł, że kwietniowe regulacje dotyczące zakazu przemieszczania się - wprowadzone rozporządzeniem - nie były zgodne z Konstytucją. Teraz rząd chce tego uniknąć i szykuje ustawę, która respektuje wyrok SN i umożliwia ograniczenie przemieszczania się ludności ze względu na rosnącą w siłę pandemię.

CZYTAJ TAKŻE:

Sam profesor Horban mówi, że "jesteśmy bardzo bliscy" wydania decyzji o zakazie przemieszczania się jeszcze przed świętami. Od soboty, 20 marca, cała Polska będzie czerwoną strefą.

OBOSTRZENIA:

  • zamknięte zostaną wszystkie obiekty sportowe (będą otwarte dla sportu zawodowego), baseny, hotele i placówki kulturalne;
  • działalność galerii handlowych zostanie znacznie ograniczona - oprócz sklepów spożywczych i aptek funkcjonować w nich będą mogły: usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe czy pralnie;
  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych przejdą na nauczanie w trybie zdalnym - do 9 kwietnia;
  • minister zdrowia apeluje do pracodawców o przejście na tryb pracy zdalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy