Reklama

Fundacja Felineus z Rzeszowa walczy o "zwierzakobusa". Zostało kilka godzin, żeby pomóc w konkursie! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Tylko do północy w czwartek, 16 grudnia, macie możliwość pomóc Fundacji Felineus z Rzeszowa w konkursie, w którym do zgarnięcia jest jeden z pięciu "zwierzakobusów", czyli pojazdów do przewożenia zwierząt.

Fundacja Felineus została założona w grudniu 2011 roku. Powstała z myślą o tych istotach, które same nie poproszą o pomoc. Powstałaby ratować i nieść pomoc bezdomnym zwierzętom, głównie kotom. To dzięki determinacji wolontariuszy rzeszowskiego Felineusa udało się uratować kota -Rurka, który spędził w rurze ciepłowniczej kilkanaście dni. 

Pomóż Fundacji Felineus

Konkurs jest dość prosty. Na stronie ratujemyzwierzaki.pl wystarczy wpłacić dowolną kwotę na Fundację Felineus. Może to być 1, 10, 100 złotych. Kwota nie jest aż tak ważna. Decydującą rolę w konkursie na "zwierzakobusa", odgrywa liczba unikalnych wpłat. Konkurs trwa do 16 grudnia, do godziny 24.

Fundacja Felineus obchodzi 10 urodziny od założenia organizacji

- Z pewnością były to lata ciężkiej pracy: walka o zdrowie naszych podopiecznych, zarwane noce, stres skąd wziąć środki na leczenie i utrzymanie kotów (Fundacja nie jest organizacją dotowaną -  utrzymuje się jedynie z darowizn). Nieraz płynęły również łzy po naszych policzkach -  nie zawsze udało się zdążyć z pomocą na czas. Ale te 10 lat naszej działalności, to także mnóstwo sukcesów, które ogromnie cieszą oraz  napędzają do dalszych działań - mówią przedstawiciele Felineusa.

W ciągu 10 lat od założenia fundacji, członkowie organizacji uratowali życie ponad 2 tysiącom zwierząt, głównie kotom. Działalność Felineusa to także setki zabiegów sterylizacji i kastracji, opieka weterynaryjna oraz działania edukacyjne dla mieszkańców Rzeszowa i okolic. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rurek - kot bohater z Rzeszowa nie żyje! [ZDJĘCIA]

"Zwierzakobus" to ich marzenie

- Przez te 10 lat nie mieliśmy fundacyjnego samochodu, który mógłby dowieźć naszych wolontariuszy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, czy realizowana jest “kocia akcja”, zajęcia edukacyjne czy event. Samochód dostosowany do kocich potrzeb to nasze marzenie. Nigdy nie było nas stać na jego zakup

- informują przedstawiciele Fundacji Felineus.

W ubiegłym roku członkowie organizacji przeprowadzili interwencję, podczas której zabezpieczyli 40 kotów, skazanych na cierpienie i śmierć.

- Nasi wolontariusze kilkukrotnie jechali w to miejsce, za każdym razem jadąc trzema - czterema prywatnymi samochodami - brakowało miejsca, by pomieścić wszystkie zwierzęta i niezbędny do akcji sprzęt w jednym  samochodzie - mówią. 

Stąd Felineus prosi o pomoc w konkursie, w którym do wygrania jest jeden z pięciu "zwierzakobusów". Zdjęcia z działalności organizacji znajdziesz w galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy