Zalety regałów otwartych
Wszechstronność – regały otwarte mogą służyć tak do przechowywania, jak i pełnić funkcję ekspozycyjną. Na półkach z powodzeniem można ustawić książki, kwiaty doniczkowe, pudełka z dokumentami, zdjęcia, ozdoby, a nawet sprzęt audio.Design – dzięki wyobraźni twórców, istnieje możliwość zakupu nieszablonowych rozwiązań w nowoczesnych i tradycyjnych stylach. Na stronach internetowych renomowanych producentów, można także zamówić meble na wymiar. Przykładowa oferta znajduje się pod adresem https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar
Dodatkowa funkcja - regał otwarty z półkami umożliwiającymi swobodny dostęp i z przodu, i z tyłu, znakomicie sprawdzi się też w roli przegrody dzielącej pokój. Ustawiając sprzęt w ten sposób wydzielimy z dużego salonu kącik do czytania lub aneks kuchenny.
Uniwersalność – regały otwarte są z założenia projektowane do salonu, pokoju dziecka, sypialni czy gabinetu. Odnajdzie się on jednak także w innych pomieszczeniach, na przykład w garażu, przedpokoju czy nawet w łazience. Dzięki swojej praktyczności będzie pasował zarówno jako miejsce przechowywania rękawiczek i czapek, jak i ręczników czy kosmetyków.
Jaki regał otwarty?
Podstawowym kryterium wyboru powinno być oczywiście przeznaczenie mebla. Jeśli planujemy otworzyć biblioteczkę, warto zaopatrzyć się w regał większy, z kolei gdy szukamy rozwiązania estetycznego, może warto rozważyć coś mniejszego, dającego możliwość ekspozycji jakiejś pięknej rośliny. Nie bez znaczenia będzie tworzywo, z jakie wykonano mebel. Półki metalowe idealnie sprawdzą się przy udźwigu ciężkich sprzętów, zaś płyty laminowane będą ozdobą salonu. Jakie jeszcze czynniki warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu?
- Dostępne miejsce.
- Metoda kotwienia do podłoża lub ściany (szczególnie ważne przy dzieciach).
- Rodzaj lakieru.
- Sposób dostawy.
- Mobilność regału.
- Możliwość regulacji półek.