Reklama

Regał otwarty - jeden mebel, wiele możliwości

Opublikowano:
Autor:

Regał otwarty - jeden mebel, wiele możliwości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Moda na regały otwarte wróciła do nas już na dobre. Choć sama forma mebla w jego prostej postaci znana jest od stuleci, przez długi czas ustępowała popularności meblom zamkniętym. Tymczasem otwarte półki dają nowe możliwości, a dzięki kreatywności, istnieje możliwość kupienia sprzętu o bardzo wymyślnych kształtach.

Zalety regałów otwartych

Wszechstronność – regały otwarte mogą służyć tak do przechowywania, jak i pełnić funkcję ekspozycyjną. Na półkach z powodzeniem można ustawić książki, kwiaty doniczkowe, pudełka z dokumentami, zdjęcia, ozdoby, a nawet sprzęt audio.

Design – dzięki wyobraźni twórców, istnieje możliwość zakupu nieszablonowych rozwiązań w nowoczesnych i tradycyjnych stylach. Na stronach internetowych renomowanych producentów, można także zamówić meble na wymiar. Przykładowa oferta znajduje się pod adresem https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar

Dodatkowa funkcja - regał otwarty z półkami umożliwiającymi swobodny dostęp i z przodu, i z tyłu, znakomicie sprawdzi się też w roli przegrody dzielącej pokój. Ustawiając sprzęt w ten sposób wydzielimy z dużego salonu kącik do czytania lub aneks kuchenny.

Uniwersalność – regały otwarte są z założenia projektowane do salonu, pokoju dziecka, sypialni czy gabinetu. Odnajdzie się on jednak także w innych pomieszczeniach, na przykład w garażu, przedpokoju czy nawet w łazience. Dzięki swojej praktyczności będzie pasował zarówno jako miejsce przechowywania rękawiczek i czapek, jak i ręczników czy kosmetyków.

Jaki regał otwarty?

Podstawowym kryterium wyboru powinno być oczywiście przeznaczenie mebla. Jeśli planujemy otworzyć biblioteczkę, warto zaopatrzyć się w regał większy, z kolei gdy szukamy rozwiązania estetycznego, może warto rozważyć coś mniejszego, dającego możliwość ekspozycji jakiejś pięknej rośliny. Nie bez znaczenia będzie tworzywo, z jakie wykonano mebel. Półki metalowe idealnie sprawdzą się przy udźwigu ciężkich sprzętów, zaś płyty laminowane będą ozdobą salonu. Jakie jeszcze czynniki warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu?

  • Dostępne miejsce.
  • Metoda kotwienia do podłoża lub ściany (szczególnie ważne przy dzieciach).
  • Rodzaj lakieru.
  • Sposób dostawy.
  • Mobilność regału.
  • Możliwość regulacji półek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE