Oświetlenie szynowe, moda czy nowy kierunek oświetlenia LED?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Oświetlenie szynowe, moda czy nowy kierunek oświetlenia LED? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Architekci wykorzystują oświetlenie szynowe w różnego rodzaju wnętrzach. To świetnie sprawdza się zarówno w przestrzeni domowej, jak i komercyjnej. Za pomocą reflektorków można rozjaśnić salon czy kuchnię, a także biuro, sklep czy gabinet.

Czy warto zainwestować w tego typu oświetlenie czy może jednak jest to tylko chwilowa moda? Wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie to zostanie z nami na dłużej, a wszystko to dzięki jego funkcjonalności i prostocie, o którą teraz tak trudno.

To niezliczona liczba możliwości

Niewątpliwie oświetlenie szynowe zyskało tak dużą popularność dzięki temu, że zapewnia użytkownikom niezliczoną liczbę możliwości – zarówno przy samym montażu, jak i w trakcie użytkowania.

Żeby móc zainstalować oświetlenie tego typu niezbędne są przede wszystkim szynoprzewody. Ich ilość zależy od oczekiwanego efektu. Bez problemu można je ze sobą łączyć za pomocą specjalnych łączników, dzięki czemu w każdej chwili system można dodatkowo rozbudować. Montaż za pomocą tych elementów ma jedną dużą zaletę. Nie wymaga podłączania każdej szyny osobno do instalacji elektrycznej. Wszystko można zamontować w jednym ciągu.

Oprócz szynoprzewodów i łączników, do zainstalowania oświetlenia tego typu są potrzebne również same oprawy. Najlepiej zdecydować się na reflektorki, które dają jak najwięcej możliwości konfiguracji. W ten sposób oświetlenie będzie tak funkcjonalne, jak tylko jest to możliwe.

Montaż natynkowy, podtynkowy lub na zawiesiach

Oświetlenie szynowe to sporo możliwości już na etapie samego montażu. To sprawia, że sprawdza się zarówno w tych wnętrzach, które dopiero są na etapie realizacji, jak i tych, które chcemy jedynie odświeżyć.

Można montować je natynkowo, podtynkowo lub na zawiesiach. W zależności od tego w jaki sposób będziemy chcieli to zrobić, musimy wybrać odpowiedni model szynoprzewodu. Do montażu natynkowego należy wybrać szynoprzewód natynkowy, do montażu podtynkowego nadają się szynoprzewody podtynkowe, natomiast do montażu na zawiesiach nadają się dedykowane szyny led.

Przy wyborze szynoprzewodu warto zawrócić uwagę również na design. W sklepach z oświetleniem led są dostępne szyny, a także lampy szynowe, w różnych kolorach. Ze względu na uniwersalność i idealne dopasowanie do każdego wnętrza, architekci najczęściej wybierają te w kolorze białym lub czarnym. Ważną kwestią jeśli chodzi o design jest kształt i rodzaj reflektorków. Mogą być one wydłużone lub nieco spłaszczone, krótkie lub długie. Co więcej, sama oprawa może być gładka lub mieć dodatkowe zdobienia.

Regulacja kąta padania strumienia świetlnego i konfiguracji

Do tego, że systemy oświetlenia szynowego nie są chwilową modą, a nowym kierunkiem przekonuje ich funkcjonalność i wygoda użytkowania. Można dzięki nim bardzo dobrze oświetlić każdą przestrzeń. Ich prostota sprawia, że bardzo dobrze komponują się w dosłownie każdym wnętrzu.

Oświetlenie oparte na szynoprzewodach można dowolnie konfigurować. Dzięki specjalnej konstrukcji, możliwe jest regulowanie kąta padania światła. Lampy można skierować tak, żeby oświetlały konkretne miejsce. W razie potrzeby można zmieniać w nich nie tylko kąt padania, ale też przesuwać po szynie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE