Koc elektryczny - idealne rozwiązanie na zimne wieczory jesienią i zimą

Opublikowano:
Autor:

Koc elektryczny - idealne rozwiązanie na zimne wieczory jesienią i zimą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Za oknem zimno a spółdzielnia nie spieszy się z włączeniem ogrzewania? Skorzystaj z dobrodziejstwa koca elektrycznego. Dzięki niemu ogrzejesz się szybko i skutecznie.

Co to jest koc elektryczny i kto może z niego korzystać?

Koc elektryczny wizualnie przypomina ten tradycyjny – gruby ciepły i miękki. Jednak dzięki wszytej taśmie grzewczej i możliwości podłączenia do prądu koc elektryczny szybko staje się ciepły i może nam pomóc w rozgrzaniu się po powrocie do domu, np. z zimowego szaleństwa na sankach lub nartach.

Gdybyśmy chcieli skategoryzować koc elektryczny, można nazwać go urządzeniem grzewczym osobistego użytku. Aby w pełni cieszyć się emitowanym przez niego ciepłem, niezbędny jest kontakt osobisty. W zależności od rodzaju koca trzeba się nim owinąć lub na nim położyć.

Dlaczego koc elektryczny, a nie tradycyjny? Dzięki niemu rozgrzejemy się zdecydowanie szybciej i skuteczniej, nawet gdy temperatura w domu jest daleka od optymalnej.

Z koca elektrycznego może korzystać praktycznie każdy, nawet małe dzieci. Jedynie osoby, które mają krwiaki, obrzęki, dolegliwości ze strony serca, układu krążenia i naczyń krwionośnych muszą zachować daleko posuniętą ostrożność. Tu chęć skorzystania z koca elektrycznego warto skonsultować z lekarzem.

Jak wybrać koc elektryczny?

Koce elektryczne, chociaż wizualnie bardzo podobne do siebie, różnią się niuansami. Dlatego przed kupnem koca na pewno warto sprawdzić:

– wielkość – koc nie powinien być ani za duży, ani za mały. Optymalny rozmiar to 160 x 120 cm. Taki koc z powodzeniem sprawdzi się nawet w dwuosobowym łóżku jako zastępcze prześcieradło,

– liczbę trybów pracy – im więcej, tym łatwiej ustalić najprzyjemniejszą temperaturę koca,

– moc – informuje o poborze prądu, a więc i o kosztach użytkowania koca. Jednak w tym przypadku nie musimy się obawiać mocno zawyżonych rachunków. Dobry koc pobiera około 100 W. Musiałby pracować dziesięć godzin, żeby zwiększył rachunek o około 65 gr. Biorąc pod uwagę, że dziennie używa się koc przeciętnie przez godzinę, używanie go przez miesiąc podniesie rachunek o 2 zł.

– możliwość prania – dobry koc powinien mieć odpinany przewód zasilania i możliwość zaślepienia tej części, która w nim zostaje. Dzięki temu można go włożyć do pralki lub oddać do pralni.

– zabezpieczenie przed przegrzaniem – koc powinien się wyłączyć automatycznie, gdy osiągnie zaprogramowaną temperaturę.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule: Koc elektryczny - idealne rozwiązanie dla każdego marznącego wieczorami.

Dwa rodzaje koców elektrycznych

Koc elektryczny do przykrywania się – tego koca używa się tak samo, jak każdego innego. Po prostu przykryj się nim lub owiń i ciesz jego ciepłem. Będzie niezastąpiony, gdy wrócisz z pracy lub zimowego spaceru. Na pewno umili wieczory przed telewizorem lub z książką. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują problemy z ogrzewaniem budynku.

Koc elektryczny zamiast prześcieradła – idealny dla osób, które mają problem z rozgrzaniem się przed snem. Świetnie sprawdzi się w przypadku bolących stawów i chorób zwyrodnieniowych. Rozłóż koc zamiast prześcieradła i połóż się na nim. Szybko poczujesz rozgrzewające ciepło. W tym przypadku warto skorzystać z opcji timer i nastawić automatyczne wyłączenie koca po określonym czasie. Nie powinno się spać na rozgrzanym całą noc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE