Reklama

Zmarła kolejna ofiara wypadku na autostradzie A4!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Zmarła kolejna ofiara wypadku na autostradzie A4! - Zdjęcie główne

Miejsce tragedii | foto Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 50-letni Vasyl O. jest szóstą ofiarą tragicznego wypadku na autostradzie A4, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę (6 marca). Informacje potwierdza Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Autobusem podróżowało 57 obywateli Ukrainy, w tym dwóch kierowców. Przy pasie zjazdowym na Miejsce Obsługi Podróżnych w Kaszycach (na autostradzie A4 koło Jarosławia) ukraiński autokar uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się do rowu. 


Szósta ofiara

Tuż po tragedii informowano o śmierci pięciu osób (dwóch mężczyzn i trzech kobiet). Rannych było wówczas 39 osób. Przewieziono ich do szpitali w Rzeszowie, Rudnej Małej, Jarosławiu, Przemyślu, Przeworsku i Lubaczowie. Dwie osoby spośród rannych znajdowały się w ciężkim stanie. 

Według naszych ustaleń w wyniku wypadku zmarła kolejna osoba, to 50-letni Vasyl O. Informacje potwierdza Prokuratura Okręgowa w Przemyślu oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

- Na piątek (26 marca – przyp. red.) zaplanowano sekcję zwłok mężczyzny. 

- wyjaśnia prok. Beata Starzecka, zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu.

- Mężczyzna zmarł wczoraj wieczorem (24 marca - przyp. red.) w szpitalu w Rzeszowie. 

- tłumaczy Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Kierowca z zarzutami

Zdaniem prokuratury za spowodowanie wypadku odpowiada jeden z kierowców autobusu. 49-letni Volodymyr K. usłyszał zarzuty leżąc w szpitalnym łóżku w Przeworsku.

- Przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć pięciu osób i szereg obrażeń pozostałych pasażerów. 

- wyjaśnia początkiem marca Beata Starzecka. 

Mężczyzna nie ustosunkował się do przedstawionych mu zarzutów, twierdząc, że nie pamięta zdarzenia. 49-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wstępna opinia biegłego wskazuje, że przyczyną tragedii mogło być niedostosowanie prędkości w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo.

Przypominamy także, że kilkanaście dni po opisywanym powyżej wypadku w tym samym miejscu doszło do kolejnej tragedii, również z udziałem ukraińskiego autobusu. Śmierć poniosła jedna osoba. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy