Reklama

Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, zakłada partię polityczną. Alternatywa dla Konfederacji i Solidarnej Polski?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl

Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, zakłada partię polityczną. Alternatywa dla Konfederacji i Solidarnej Polski? - Zdjęcie główne

Włodzimierz Bodnar zakłada partię polityczną | foto Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie "Wspólnie dla Zdrowia" - taką nazwę nosić ma nowe ugrupowanie polityczne, którego głównym założycielem jest przemyski pulmonolog, pediatra, doktor Włodzimierz Bodnar. Popularny specjalista zasłynął ze stosowania amantadyny w leczeniu COVID-19.

"Zakończenie pandemii, wymiana doświadczeń między lekarzami z całego świata i wypracowanie efektywnych protokołów leczenia na każdym etapie choroby COVID-19" - między innymi takie cele przyświecają Włodzimierzowi Bodnarowi w założeniu nowego ruchu politycznego. W sieci rozpoczął już zbiórkę podpisów wymaganych do rejestracji partii politycznej w sądzie. 

Zdrowie, gospodarka, demokracja, rozwój - filary nowej partii

Nowe ugrupowanie polityczne, pod przewodnictwem lekarza Bodnara, ma postawić nacisk na zmiany w służbie zdrowia "zarówno poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, jak i wprowadzanie nowatorskich terapii na podstawie zdobytych doświadczeń". Podstawowym celem "Wspólnie dla Zdrowia" jest zakończenie epidemii, poprzez wprowadzenie nowych metod leczenia COVID-19. 

Pomimo że nazwa tworzonego ugrupowania nawiązuje do zdrowia, Włodzimierz Bodnar postuluje także zmiany w ustroju demokratycznym w kraju, poprzez "wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski".

- Uważamy, że Polacy powinni decydować o Polsce częściej niż co 4 lata - mówi Bodnar.

Przemyski pulmonolog oczekuje także uproszczenia systemów podatkowych, wsparcia dla firm i ich rozwoju oraz "wyrównania poziomu życia i zarobków Polaków do średniej Unii Europejskiej". Ważnym elementem ma być tutaj "wykorzystanie geopolitycznego potencjału Polski będącej w centrum Europy w handlu międzynarodowym".

Wszelkie cele nowego ugrupowania znajdują się na dedykowanej stronie internetowej: Wspólnie dla Zdrowia.

Znany z leczenia amantadyną

Jeszcze w połowie zeszłego roku, czyli kilka miesięcy po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, pediatra i pulmonolog z Przemyśla, doktor Włodzimierz Bodnar, odważył się stosować wobec swoich pacjentów amantadynę. Działania przemyskiego lekarza nie wszystkim jednak się spodobały. Liczne grono środowiska medycznego krytykowało używanie tego leku w leczeniu COVID-19, z uwagi na niską skuteczność i liczne działania niepożądane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy