Reklama

Wizyta u specjalisty za 10 lat? Jakie są terminy do lekarzy na Podkarpaciu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wizyta u specjalisty za 10 lat? Jakie są terminy do lekarzy na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Darmowe wizyty u lekarzy specjalistów są możliwe, jednak w ramach świadczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tym jednak bywa różnie, ponieważ wizyta u specjalisty dostępna od ręki rzadko się zdarza. Bywa natomiast tak, że na wizytę trzeba czekać miesiącami, a nawet latami.

Informacje o dostępnych terminach publikuje portal terminyleczenia.nfz.gov.pl, a przedstawione poniżej dane dotyczą stanu z dnia 21.10.2022 r. Z zestawienia wynika, że w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim maksymalny czas oczekiwania na wizytę u ginekologa wynosi 12 miesięcy (17.10.2023 r.), w Piasecznie (województwo mazowieckie) na dermatologa najdłużej możemy czekać niecałe 3 lata (02.04.2025 r.), podobnie sytuacja wygląda we Wrocławiu, jeśli zależałoby nam na wizycie u ortopedy (04.08.2025 r.).

Maksymalny czas oczekiwania na spotkanie z pediatrą w Szczecinie wynosi prawie 4 lata (12.08.2026 r.), na okulistę w Olsztynie (warmińsko-mazurskie) możemy poczekać do 5 lat (02.02.2027 r.). Rekord dotyczy endokrynologa, na którego w Lubinie (dolnośląskie) najdłuższy termin przypada na 2029 rok (a dokładnie 08.11.2029 r.). Wizyty w przeciągu kilku dni lub tygodni oczywiście są możliwe, jednak są one zależne od tego, jakimi zasobami dysponują poszczególne przychodnie.

 

Jak powiedział nam Rafał Śliz rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie, kwestia czasu oczekiwania jest zmienna w czasie, np. wakacje i zima to więcej wizyt związanych ze złamaniami. Istnieje więc pewna sezonowość w poradniach.

"Poniżej podaję uśrednione dane dla Podkarpacia dla poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, dla przypadków stabilnych z wyłączeniem świadczeń w poradniach dla dzieci. Średni czas oczekiwania dla prawie 50-ciu poradni w naszym województwie to 36 dni. Warto jednak zauważyć, że 11 poradni podaje ten czas krótszy niż 2 tygodnie (ciągle dla przypadków stabilnych, gdyż pilne są odrębnie ewidencjonowane)." - tłumaczy rzecznik NFZ w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy