reklama

Wizyta u specjalisty za 10 lat? Jakie są terminy do lekarzy na Podkarpaciu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wizyta u specjalisty za 10 lat? Jakie są terminy do lekarzy na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpacieDarmowe wizyty u lekarzy specjalistów są możliwe, jednak w ramach świadczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tym jednak bywa różnie, ponieważ wizyta u specjalisty dostępna od ręki rzadko się zdarza. Bywa natomiast tak, że na wizytę trzeba czekać miesiącami, a nawet latami.
reklama

Informacje o dostępnych terminach publikuje portal terminyleczenia.nfz.gov.pl, a przedstawione poniżej dane dotyczą stanu z dnia 21.10.2022 r. Z zestawienia wynika, że w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim maksymalny czas oczekiwania na wizytę u ginekologa wynosi 12 miesięcy (17.10.2023 r.), w Piasecznie (województwo mazowieckie) na dermatologa najdłużej możemy czekać niecałe 3 lata (02.04.2025 r.), podobnie sytuacja wygląda we Wrocławiu, jeśli zależałoby nam na wizycie u ortopedy (04.08.2025 r.).

Maksymalny czas oczekiwania na spotkanie z pediatrą w Szczecinie wynosi prawie 4 lata (12.08.2026 r.), na okulistę w Olsztynie (warmińsko-mazurskie) możemy poczekać do 5 lat (02.02.2027 r.). Rekord dotyczy endokrynologa, na którego w Lubinie (dolnośląskie) najdłuższy termin przypada na 2029 rok (a dokładnie 08.11.2029 r.). Wizyty w przeciągu kilku dni lub tygodni oczywiście są możliwe, jednak są one zależne od tego, jakimi zasobami dysponują poszczególne przychodnie.

reklama

 

Jak powiedział nam Rafał Śliz rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie, kwestia czasu oczekiwania jest zmienna w czasie, np. wakacje i zima to więcej wizyt związanych ze złamaniami. Istnieje więc pewna sezonowość w poradniach.

"Poniżej podaję uśrednione dane dla Podkarpacia dla poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, dla przypadków stabilnych z wyłączeniem świadczeń w poradniach dla dzieci. Średni czas oczekiwania dla prawie 50-ciu poradni w naszym województwie to 36 dni. Warto jednak zauważyć, że 11 poradni podaje ten czas krótszy niż 2 tygodnie (ciągle dla przypadków stabilnych, gdyż pilne są odrębnie ewidencjonowane)." - tłumaczy rzecznik NFZ w Rzeszowie.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo