reklama

Wielkie zmiany nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Opłaty na nowo. Kto zapłaci więcej, a kto mniej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zbliża się sezon plażowania nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W upalne dni z uroków najdłuższej plaży w tej części Polski i czystej wody korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. Zobaczcie, jakie będą obowiązywać stawki za wjazd nad ten akwen.
reklama

Jezioro Tarnobrzeskie to wspaniała atrakcja turystyczna północnej części Podkarpacia. Jakie będą opłaty wjazdowe w sezonie 2023? Właśnie poznaliśmy nowe stawki.

Nowe stawki

Turyści przyjeżdżający nad Jezioro Tarnobrzeskie w sezonie, czyli od 1 maja do 30 września, w godzinach od 8 do 18, muszą zapłacić za wjazd. W 2022 roku było to 10 złotych lub 80 złotych "kary", której domagała się straż miejska, jeśli nie zapłaciło się przy wjeździe. W tym sezonie urząd miejski przygotował kilka zmian. Najważniejsza jest taka, że przy wjeździe trzeba będzie zapłacić 80 złotych, ale jeśli zrobimy to od razu to wtedy urządzenie będzie pobierało od nas opłatę promocyjną, która wynosi 20 złotych. I możemy cały dzień korzystać z uroków plaży.

Samorząd przygotował bonus dla tarnobrzeżan o których mówili sami mieszkańcy miasta od dłuższego czasu. Dostępna będzie opłata sezonowa. Tarnobrzeżanie zapłacą raz 50 złotych i mogą jeździć nad jezioro przez pięć miesięcy. Wnioski na sezonowe karnety będą składane w Miejskim Ośrodku Sportu Sportu i Rekreacji. Teraz trzeba poczekać do 17 kwietnia - wtedy zapisy zostaną ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Co można robić nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

Akwen nazywany jest "cudem ekologii". Powstał w wyniku wypełnienia wodą pokopalnianego wyrobiska, które przed rozpoczęciem procesu rekultywacji miało 560 hektarów powierzchni i 110 metrów głębokości. Oprócz najdłuższej plaży w południowej Polsce - 2 km, czystej wody, jest do dyspozycji wiele atrakcji. Coś dla miłośników sportów wodnych - żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Działają tutaj dwa wyciągi do wakeboardingu i baza nurkowa, za pośrednictwem której można wyruszyć w podróż na głębokość nawet 42 metrów. Nad brzegiem akwenu funkcjonuje stanica wodniacka i keja, a także liczne wypożyczalnie sprzętu pływającego. Tutaj znajduje się także najdłuższa tyrolka w Polsce. Długość lin, z których część przebiega nad wodą, to równe 500 metrów. Warto także zatrzymać się na chwilę w Wake Parku. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama