Jolanta Grabiec jest wielokrotną uczestniczką Polski w tej konkurencji. Na mistrzostwa Międzynarodowe wyjechała z teamem ogólnopolskim reprezentować Polskę oraz swoje miasto Tarnobrzeg. Olimpiada kulinarna w Stuttgarcie należy do jednych z najbardziej prestiżowych i największych międzynarodowych konkursów kulinarnych na świecie.
Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach przy użyciu odpowiednich narzędzi. Pochodzenie tej techniki sięga Chin, Japonii i Tajlandii, a do Polski trafiła kilkanaście lat temu, zdobywając coraz większą popularność. Rzeźby z owoców stanowią piękną dekorację stołów podczas różnego rodzaju uroczystości.
Olimpiada Kulinarna to prestiżowy konkurs kulinarny i największa wystawa tego rodzaju na świecie, odbywające się co cztery lata. Ostatnia edycja miała miejsce w 2020 roku i została zorganizowana w Stuttgarcie w Niemczech. Historia tego konkursu sięga roku 1896, kiedy został zaprojektowany przez grupę niemieckich szefów kuchni z celem promowania kuchni niemieckiej na arenie międzynarodowej i jednoczesnego czerpania inspiracji z różnych kultur kulinarnych.
Pierwsza edycja miała miejsce w 1900 roku we Frankfurcie, z udziałem czterech krajów. Początkowo był on organizowany przez Internationalen Verbandes der Köche (Międzynarodowe Stowarzyszenie Szefów Kuchni) we współpracy z innymi organizacjami. Wszystkie wydarzenia związane z Olimpiadą Kulinarną odbywały się we Frankfurcie aż do roku 1996, kiedy przeniesiono je do Berlina. Od roku 2000 konkurs miał miejsce w Erfurcie, a od dwóch edycji wrócił do Stuttgartu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.