Reklama

Spór w szpitalu na Szopena. Jest decyzja Zarządu Województwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: strona internetowa KSW 1 w Rzeszowie

Spór w szpitalu na Szopena. Jest decyzja Zarządu Województwa - Zdjęcie główne

foto strona internetowa KSW 1 w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Nieco ponad tydzień temu Komisja Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej podjęła uchwałę o przywrócenie do pracy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie profesora Krzysztofa Gutkowskiego i dra Mariusza Partyki oraz wniosek o odwołanie ze stanowiska dyrektora w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie Janusza Ławińskiego. We wtorek 6 lipca Zarząd województwa ustosunkował się do działań komisji.

Przypomnijmy, że w szpitalu na Szopena w Rzeszowie trwa batalia pomiędzy radnym sejmiku Jackiem Kotulą, marszałkiem województwa Władysławem Ortylem i nowym dyrektorem kliniki Januszem Łowińskim. Radny Kotula od pewnego czasu zarzuca dyrekcji konflikty personalne i kadrowe.

CZYTAJ TAKŻE:

28 czerwca (poniedziałek) sejmikowa komisja zdrowia podjęła dwie ważne uchwały o przywrócenie do pracy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie profesora Krzysztofa Gutkowskiego i dr Mariusza Partyki oraz wniosek o odwołanie ze stanowiska dyrektora w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie Janusza Ławińskiego. Uchwały trafiły do Zarządu województwa.

O szczegółach sytuacji w jednym z rzeszowskich szpitali pisaliśmy TUTAJ.

We wtorek 6 lipca Zarząd rozpatrzył uchwały komisji.  Przyjęte jednak dokumenty nie zyskały apropbaty, ze względu, jak tłumaczy Zarząd województwa, braku ich formalnego uzasadnienia.

- Zarząd Województwa powołując pana dr. n. med. Janusza Ławińskiego na stanowisko dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie postawił przed nim zadanie dalszej restrukturyzacji szpitala i przygotowanie jednostki do przejęcia przez Uniwersytet Rzeszowski. Zmiana w statucie jednostki obejmująca Klinikę Neurologii została przewidziana w programie naprawczym szpitala złożonym w Banku Gospodarstwa Krajowego. Zarząd Województwa ma obowiązek monitorowania realizacji programu naprawczego nie tylko jako organ tworzący, ale także jako poręczyciel kredytu restrukturyzacyjnego.

- poinformowała naszą redakcję we wtorkowe popołudnie Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Nie tak dawno doszło do kolejnego działania władz szpitala, które nie umknęły Kotuli. Zlikwidowano Klinikę Neurologii. 

- Likwidacja Kliniki Neurologi w w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się bez wiedzy organu prowadzącego czyli Sejmiku Podkarpackiego. Jest to złamanie prawa.

- zwraca uwagę radny Jacek Kotula.

  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy