Reklama

Reklama

Szpital prosi o wsparcie finansowe i rzeczowe!

Opublikowano: 16 listopada 2020 14:31
Autor: Grzegorz Lipiec | Zdjęcie: Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Pandemia koronawirusa pokazała jak "kruche" są fundamenty systemu ochrony zdrowia w Polsce. Kolejny podkarpacki szpital musi organizować zbiórkę pieniędzy i środków medycznych, bo ma problemy.

Reklama

Na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie pojawił się dramatyczny apel: brakuje pieniędzy i środków medycznych do walki z pandemią koronawirusa.

- Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od początku swego istnienia, a w obecnej sytuacji epidemiologicznej w sposób szczególny, pozostaje w nieustającej gotowości świadczenia profesjonalnych usług medycznych dla pacjentów Miasta i Gminy Nowa Dęba, Powiatu Tarnobrzeskiego i okolic. Ze względu na ogromne niedofinansowanie placówek zdrowia,  w tym i szpitali, brakuje nam funduszy na zakup koniecznych i podstawowych środków ochrony indywidualnej dla personelu i pacjentów, takich jak: maseczki, kombinezony, płyny dezynfekcyjne, leki, testy oraz na zakup sprzętu medycznego. Pomimo tego, iż nie jesteśmy szpitalem dedykowanym dla pacjentów z koronawirusem i nie otrzymujemy z tego tytułu dodatkowych środków finansowych, to w obecnej chwili w naszym Szpitalu przyjmowani i hospitalizowani są pacjenci z koronawirusem. Pacjenci ci są diagnozowani w naszym szpitalu, a następnie przekazywani do oddziałów zakaźnych. Niekiedy skutkuje to kolejnymi czasowymi wstrzymaniami przyjęć na poszczególne oddziały. Mimo trudności staramy się pomagać wszystkim pacjentom bez względu na przyczynę ich hospitalizacji. COVID jest nieprzewidywalny, nie uznaje czasu, nie uznaje wieku pacjentów. Do naszego oddziału pediatrycznego trafiają przecież kilkumiesięczne niemowlęta, które tak jak człowiek dorosły wymagają pomocy. Praca personelu jest bardzo trudna, a pacjenci, którzy są przyjmowani do naszego Szpitala, wymagają bardzo wysokiego poziomu usług medycznych i zachowania reżimu sanitarnego. Dlatego w tej trudnej sytuacji, w której obecnie się znaleźliśmy, po raz kolejny prosimy wszystkich ludzi i instytucje dobrej woli o każde możliwe wsparcie finansowe, aby wtedy, kiedy to będzie konieczne, można dalej pomagać pacjentom. Wpłata choćby symbolicznej kwoty, może przyczynić się do uratowania życia i zdrowia  komuś z naszego sąsiedztwa i z naszej  lokalnej społeczności.

Konto do zbiórki:

PEKAO S.A. O/Tarnobrzeg 07 1240 2744 1111 0000 3990 9648

Z dopiskiem "Darowizna dla szpitala"

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.