Reklama

Konflikt w szpitalu na Szopena! Jest decyzja komisji zdrowia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KSW nr 1 w Rzeszowie

Konflikt w szpitalu na Szopena! Jest decyzja komisji zdrowia! - Zdjęcie główne

foto KSW nr 1 w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Trwająca od poniedziałkowego poranka komisja zdrowia przy sejmiku województwa podkarpackiego przyjęła dwie ważne uchwały dotyczące sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 1 w Rzeszowie przy ul. Szopena. Radny sejmiku Jacek Kotula, który od kilkunastu miesięcy, punktuje poczynania dyrekcji szpitala wskazał dziś czego dotyczą podjęte decyzje komisji zdrowia.

Wniosek o przywrócenie do pracy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie profesora Krzysztofa Gutkowskiego i dr Mariusza Partyki oraz wniosek o odwołanie ze stanowiska dyrektora w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie pana Janusza Ławińskiego. Te dwie decyzje podjęła w formie uchwały sejmikowa komisja zdrowia, w której zasiada Jacek Kotula, radny województwa. 

 

Przypomnijmy, że w szpitalu na Szopena w Rzeszowie trwa batalia pomiędzy wspomnianym radnym, marszałkiem województwa Władysławem Ortylem i nowym dyrektorem kliniki Januszem Łowińskim. Radny Kotula od pewnego czasu zarzuca dyrekcji konflikty personalne i kadrowe. Z ich powodu pracę w ośrodku straciło dwóch lekarzy: dr Ryszard Ziemiakowicz i prof. Krzysztof Gutkowski oraz dwie pielęgniarki: Katarzyna Buczek i Monika Borek-Miazga.

Sprawa obiła się nawet o zawiadomienie do prokuratury.  


- Dokument zwraca uwagę m.in. na problem urządzanych w ekspresowym tempie konkursów na stanowiska kierownicze oraz na możliwość manipulowania dokumentacją medyczną 

- mówił z początkiem roku Jacek Kotula, radny.

- Bardzo trudno dostać się do lekarza, zwłaszcza w czasie pandemii. Rozumiem więc, co to znaczy utracić do niego dostęp z dnia na dzień .W szpitalu, który przyjmuje po 50 pacjentów dziennie powstaje wtedy wielkie zamieszanie. Dla wielu pacjentów oznacza to pozostanie z chorobą samemu. Dlatego nie odpuszczę.

- argumentował.

Radny sprawę traktuje osobiście, sam choruje na nowotwór. O pomoc, w zauważeniu problemów w szpitalu na Szopena, poprosił samego Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był o włos wyrzucenia z sejmikowego klubu tego ugrupowania. Znalazł jednak sojuszników. 

Nie tak dawno doszło do kolejnego działania władz szpitala, które nie umknęły Kotuli. Zlikwidowano Klinikę Neurologii. 

- Likwidacja Kliniki Neurologi w w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się bez wiedzy organu prowadzącego czyli Sejmiku Podkarpackiego. Jest to złamanie prawa.

- uważa Kotula.

Jakie będą dalsze działania samorządu podkarpackiego? Sprawami uchwał dzisiejszego posiedzenia komisji zdrowia zajmie się Sejmik Województwa, o ile zostaną one wprowadzone do porządku obrad. Sesję zaplanowano na poniedziałek 28 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy