reklama

Mnóstwo chętnych do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tak wyglądało przyjęcie ochotników do podkarpackiego 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mnóstwo chętnych do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tak wyglądało przyjęcie ochotników do podkarpackiego 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpaciePieniądze, przygoda życia, możliwość znalezienia zatrudnienia - taka jest motywacja do tego, aby spróbować swoich sił w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zobaczcie jak wyglądało przyjęcie ochotników na Podkarpaciu.
reklama

Są pierwsze efekty akcji promocyjnej, która zachęcała do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwsi ochotnicy rozpoczęli szkolenie w przemyskim 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich.

Osoba która zostanie powołana do dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej najpierw odbędzie 28-dniowe szkolenie podstawowe zakończone przysięgą, a następnie rozpocznie 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej, które zakończy się powołaniem do zawodowej służby wojskowej. W czasie 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego żołnierz może być skoszarowany (być zakwaterowany na terenie jednostki wojskowej), ale nie ma takiej konieczności. Przez okres dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej żołnierzowi będzie przysługiwało wynagrodzenie takie jak otrzymuje szeregowy  zawodowy czyli 4560 zł brutto, a także prawo do urlopu wypoczynkowego, opieki medycznej oraz ubezpieczenia. Otrzyma on również bezpłatnie umundurowanie i wyposażenie wojskowe.

reklama

Dla osób które są lub będą absolwentami certyfikowanych klas mundurowych lub oddziałów przygotowania wojskowego przewidziana jest skrócona dobrowolna zasadnicza służba wojskowa (skrócenie okresu szkolenia podstawowego z 28 do 12 dni).

Aby ubiegać o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej kandydat musi złożyć Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji wniosek, do którego powinien dołączyć:

  • kopię dokumentu tożsamości;
  • kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;
  • kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami. 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo