Reklama

Mnóstwo chętnych do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tak wyglądało przyjęcie ochotników do podkarpackiego 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Pieniądze, przygoda życia, możliwość znalezienia zatrudnienia - taka jest motywacja do tego, aby spróbować swoich sił w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zobaczcie jak wyglądało przyjęcie ochotników na Podkarpaciu.

Są pierwsze efekty akcji promocyjnej, która zachęcała do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwsi ochotnicy rozpoczęli szkolenie w przemyskim 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich.

Osoba która zostanie powołana do dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej najpierw odbędzie 28-dniowe szkolenie podstawowe zakończone przysięgą, a następnie rozpocznie 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej, które zakończy się powołaniem do zawodowej służby wojskowej. W czasie 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego żołnierz może być skoszarowany (być zakwaterowany na terenie jednostki wojskowej), ale nie ma takiej konieczności. Przez okres dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej żołnierzowi będzie przysługiwało wynagrodzenie takie jak otrzymuje szeregowy  zawodowy czyli 4560 zł brutto, a także prawo do urlopu wypoczynkowego, opieki medycznej oraz ubezpieczenia. Otrzyma on również bezpłatnie umundurowanie i wyposażenie wojskowe.

Dla osób które są lub będą absolwentami certyfikowanych klas mundurowych lub oddziałów przygotowania wojskowego przewidziana jest skrócona dobrowolna zasadnicza służba wojskowa (skrócenie okresu szkolenia podstawowego z 28 do 12 dni).

Aby ubiegać o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej kandydat musi złożyć Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji wniosek, do którego powinien dołączyć:

  • kopię dokumentu tożsamości;
  • kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;
  • kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy