W grudniu w sieci pojawiło się kilka ofert związanych organizacją kuligu. Mieszkańcy podkarpacia nie muszą wybierać się na Podhale, aby przejechać się saniami. Zwykle kulig trwa od 40 min do 60 minut i kończy się ogniskiem, lub posiadówką na polanie. Miejscowości, w których takie atracje są organizowane to między innymi Albigowa (powiat łańcucki), Lubenia (powiat rzeszowski) czy Pstrągowa (powiat strzyżowski).
Jak ubrać się na kulig?
Uczestnicząc w kuligu należy pamiętać, aby stosowanie się ubrać. Trzeba wziąć pod uwagę niską temperaturę oraz spędzenie kilku dobrych godzin poza domem. Organizatorzy kuligów zalecają, aby ubrać się podobnie jak na narty tzn. czapka, kominiarka, narciarskie rękawice czy zimowe buty. Ma to zapobiec przemoczeniu lub przewianiu w trakcie trwania kuligu.
Kulig obecnie
Teraźniejsza forma kuligu, jaki z nami z dzieciństwa znacznie różni się od tego sprzed wielu lat. Obecnie tradycja kuligu jest mniej uroczysta, lecz nadal daje radość uczestnikom. Sanie zaprzęgnięte w konie, wieczorny przejazd z pochodniami, a na koniec możliwość ogrzania się przy watrze są zdecydowanie wyjątkowymi doświadczeniami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.