- W naszej szkole egzamin zdaje 120 uczniów klas ósmych. Po języku polskim, który według opinii młodzieży nie był zbyt trudna mamy matematykę. Sam jestem ciekawy, jakie są zadania w arkuszu - przyznał Paweł Paradowski, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu.
Uczniowie "Dziesiątki" w dobrych nastrojach wymieniali ostatnie uwagi. Potem było już tylko oczekiwanie na arkusze i test, który potrwa 100 minut. Uwaga! Po zakończeniu egzaminu na portalu korso24.pl opublikujemy arkusze egzaminacyjne. Będziecie mogli porównać wszystko ze swoimi odpowiedziami. ARKUSZ ZOBACZYSZ - TUTAJ
Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca. Egzaminu ósmoklasisty 2023 nie można nie zdać - nie ma progu zdawalności. Trzeba jednak zrobić wszystko, aby uzyskać najlepszy wynik. Będzie on, obok ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, kryterium branym pod uwagę przy rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych.
Trudna rekrutacja
Tegoroczne testy pisze ponad 502 800 uczniów, w tym ponad 14 450 dzieci ukraińskich. To efekt kolejnej, jeszcze większej kumulacji roczników, wywołanej nakładającymi się na siebie reformami edukacji. Obecnie w ósmych klasach jest półtora standardowego rocznika: cały rocznik dzieci, które w 2015 roku zaczęły naukę jako sześciolatki oraz pół rocznika ówczesnych siedmiolatków. Do tego dochodzi jeszcze likwidacja gimnazjów, a w konsekwencji wydłużona edukacja w szkole średniej. W praktyce mamy – po prostu – pękające w szwach licea i technika.Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia i egzaminu w Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu.
Komentarze (0)